آموزش تعمیر موتورسیکلت درجه 1 و 2

توضیحات دوره

آموزش تعمیرات موتورسیکلت همراه با مدرک فنی و حرفه ای

دوره جامع تعمیرات موتورسیکلت یا همان آموزش موتورسازی یک دوره آموزش عملی و حرفه ای است که در آموزشگاه نشان برتر به صورت کاملا منحصر به فرد آموزش داده میشود. این دوره به صورت جامع برگزار میشود بدین صورت که مدیران توانمند این مجموعه با ادغام دو دوره آموزش درجه 2 و 1 ابداع گر دوره آموزش جامع تعمیرات موتورسیکلت میباشند.

هنرجویان در این دوره آموزش با بهره مندی از طریق آموزش منحصر به فرد اساتید و امکانات ویژه این مجموعه بسیار سریع و آسان میتوانند به مهارت های قابل قبولی در آموزشگاه نشان برتر اولین آموزشگاه تعمیر موتورسیکلت در تهران میباشد.

بهترین آموزشگاه تعمیر موتورسیکلت در کشور

بهترین روش برای یادگیری تعمیرات موتورسیکلت اینه که با موتورسیکلت خودت آشنا بشی و از ابزارهای مناسب استفاده کنی. ابتدا باید بخوبی بفهمی چطور موتورسیکلت کار می‌کنه، بعد با نگاه به راهنمای تعمیرات خود سوالات خودت رو بپرسی و در عمل آزمایش کنی .

همیشه با دقت و احتیاط عمل کن و به تدریج مهارت‌های خود را بهبود ببخش. 🛠️🏍️

 

آموزش جامع تعمیر موتورسیکلت درجه 1 و 2

آموزش دوره تعمیر موتورسیکلت درجه 2 و آموزش تعمیر موتورسیکلت درجه 1 در آموزشگاه فنی و حرفه ای نشان برتر شامل:

آموزش تعمیرات موتورهای 125CC به بالا ، هندا ، ویو ، آپاچی ، پولسار ، NS، پالس و … میباشد . در این دوره هنرجویان با تعمیرات صنعت های مختلف موتور از ابتدا مانند : آشنایی با ابزارهای تخصصی موتور ، آشنایی با تعمیرات انجین یا همان موتور آشنا شده ، سپس با حالت های دیگر مانند : گیربکس ، سیستم سوخت رسانی کاربراتوری و انژکتوری سیستم تعلیق ترمز و فرمان و کمک ها و سیم کشی موتور کاملا آشنا شده و آموزش خواهند دید.

 

آموزش موتورسازی موارد گسترده ای را شامل میشود ، برخی از مطالب مهم دوره موتورسازی

 • آموزش تعمیرات انجین
 • آموزش تعمیرات گیربکس
 • آموزش سیم کشی و تست ببین
 • آموزش تنظیم کاربراتور
 • آموزش سیستم انژکتور و کار با دستگاه دیاگ
 • آموزش تعمیرات کمک ها و تعمیرات فرمان
 • آموزش پره بندی ، تنظیم کلاچ ، گاز ، ترمز و …

 

آموزش موتورسازی ؛ یک حرفه پر طرفدار و  پر درآمد

موتورسیکلت وسیله نقلیه محبوب نسل جوان و بسیاری از افرادی است که می‌خواهند در مسیرهای پر ترافیک رفت‌و آمد کنند و به‌ راحتی جای پارک بیابند. موتورسیکلت هم مانند خودرو اجزا و قطعات مکانیکی و الکترونیکی بسیاری دارد که گاهی دچار نقص می‌شوند. در چنین مواردی به وجود افراد متخصص در حرفه تعمیرات موتورسیکلت نیاز داریم. شرکت در دوره آموزش تعمیرات موتورسیکلت یکی از راه‌های ورود به این حرفه پردرآمد است.

آموزشگاه تعمیر موتورسیکلت

اساتید دوره آموزش تعمیرات موتورسیکلت در نشان برتر

ما برای آموزش دوره ها از برترین متخصصین و تکنسین ها و اساتید تعمیرات موتورسیکلت استفاده میکنیم و این موضوع در حرف خلاصه نشده و هر هنرجویی خروجی این دوره این موضوع را تایید خواهد کرد. در دوره آموزش تعمیرات موتور بصورت کاملا عملی موتورسیکلت ها باز و بست میشوند تا تمام مراحل را بصورت کامل آموزش ببینند. 90% آموزش دوره ی تعمیرات موتورسیکلت بصورت کاملا عملی و کاربردی صورت میگیرد تا هنرجو پس از خروج از دوره، حقیقتا امکان کار عملی را به تنهایی و بصورت کامل داشته باشد.

این حجم از آموزش به هیچ عنوان در هیچ تعمیرگاه موتورسیکلت آموزش داده نمیشود و علم آموزش این مراحل را ندارند. ما در انتقال تجربیاتی که طی سالها با هزینه و آموزش در زمینه تعمیرات موتورسیکلت بدست آورده ایم به هیچ وجه کوتاهی نخواهیم کرد و این یک ویژگی بسیار ارزنده دوره های نشان برتر است که در کل مراکز آموزش فنی و حرفه ای ایران سرآمد و شناخته شده است.

📞 مشاوره دوره موتورسازی    02166977100

 

آموزش سیم کشی موتورسیکلت بصورت ویژه

سیم کشی موتورسیکلت یکی از مهمترین بخش های آموزش تعمیرات موتورسیکلت است که معمولا موتور سازها در آن ضعف شدید دارند. این بخش در دوره تعمیرات موتور نشان برتر بصورت کامل آموزش داده میشود.

سیم کشی موتور سیکلت بصورت کاملا ویژه به هنرجوها آموزش داده میشود و حتی برخی نقشه های سیم کشی موتورسیکلت ها نیز در اختیار هنرجویان قرارداده خواهد شد.

آموزش سیم کشی موتورسیکلت بشدت شما را با باقی تعمیرکاران متمایز خواهد کرد و شما از این نقص تعمیرکاران تجربی بخوبی میتواند در کسب درآمد استفاده نمایید.

تقریبا چند سالی است که پلاک گذاری موتورهای کاربراتوری متوقف شده اما بعلت وجود تعداد زیادی از موتورهای کاربراتوری در شهرها هنوز هم مورد استفاده زیادی قرار میگیرد. ما در دوره تعمیرات موتور نشان برتر آموزش تعمیرات موتورهای کاربراتوری را بصورت کامل انجام خواهیم داد.

آموزش سیم کشی تعمیر موتورسیکلت

آموزش تعمیرات چه موتورسیکلت هایی آموزش داده میشود؟

چندسالی ست استفاده از موتورهای لوکس و یا با ظاهر زیبا بسیار زیاد شده و واردات این موتورسیکلت ها رو به افزایش است. این یعنی بازار درآمدزایی بسیار مناسب را برای افرادی که تعمیرات و خدمات این موتورسیکلت ها را فرآگرفته باشند فرآهم میکند. همانطور که گفته شد ما بروزترین آموزش ها را برای شما در نظر گرفته ایم و با شرکت در دوره تعمیرات موتورسیکلت نشان برتر یک استادکار همه فن حریف خواهید شد.

ساختار اکثر موتورسیکلت ها به یک شکل است اما هر کدام از آنها نکات و ویژگی های خاص خود را دارند و شما اگر با آن آشنا نباشید قطعا در تعمیرات آن به مشکل برمیخورید. ما تعمیرات بروزترین موتورسیکلت ها را به شما آموزش خواهیم داد تا روند درآمدزایی شما نیز بروز باشد. در ادامه به چند نمونه از این موتورها اشاره خواهیم کرد:

موتورهای آپاچی، پالس، هندا کلیک، موتور بنلی تک سیلندر و دو سیلند، موتورهای ADB و PCX، یاماها آروکس، یاماها ان مکس و سایر موتورسیکلت های جدید بازار .

 

بازارکار و فرصت های شغلی حرفه موتورسازی و تعمیرات موتورسیکلت

بازار کار در حوزه شغل موتورسازی به عنوان یک صنعت پر رونق و پر فرصت امکانات فراوان برای آموزش دیده و با تخصص و مهارت در این حوزه فراهم میکند ، شغل موتورسازی یکی از رشته های است که همواره نیاز به تخصص و دانش فنی دارد و افراد که توانایی تعمیر و نگهداری موتورسیکلت ها را دارا هستند میتوانند در این صنعت به عنوان تعمیرکاران ماهر و حرفه ای فعالیت کند.

باتوجه به رونق صنعت موتورسیکلت و افزای تقاضا برای خدمات تعمیراتی این حوزه به عنوان یک زمینه شغلی به فرصت پر درآمد محسوب میشود.

در نهایت با آموزش شغل موتورسازی و با توسعه مهارت ها و تخصص در این زمینه افراد میتوانند بقه یک زندگی شغلی موفق و پربار دست یابند و به عنوان حرفه ای معتبر در این حوزه شناخته شوند.

علاوه بر این افراد با تخصص در تعمیرات موتورسیکلت در کارگاه های خدمات تعمیراتی موتورسیکلت ها به عنوان تعمیرکاران حرفه ای استخدام شوند صاحبان کارگاه  های تعمیراتی موتورسیکلت و شرکت های خدمات تعمیراتی همراه به دنبال تعمیرکاران با تجربه آموزش دیده هستند تا خدمات با کیفیت و قابل اعتماد به مشتریان خود ارائه دهند.

افزایش ساخت، تولید و مونتاژ موتورسیکلت‌های داخلی و خارجی در ایران و استقبال عمومی از این تولیدات باعث رونق بازار کار حرفه تعمیرات موتورسیکلت شده است. طی آمار رسمی تنها در 9 ماه نخست سال 1402 در ایران 812/393 موتورسیکلت تولید شده‌اند. همچنین براساس آمار سال 1401 تعداد تولید موتور سیکلت در ایران بین 279117 موتورسیکلت بوده است . (یعنی نسبت به یک سال قبل 40 درصد رشته داشته که خود تولید شغلی به رونق در تعمیرات موتورسیکلت را میدهند.

یکی دیگر از دلایل رونق شغل موتورسازی در ایران، تفاوت عمر مفید موتورسیکلت در ایران و کشورهای خارجی است. استاندار شرکت باجاج، عمر مفید موتورسیکلت را 7 سال تعیین کرده است؛ عمر مفید موتورسیکلت براساس اعلام رسمی در ایران 10 سال است؛ درحالی که در عمل بین 10 تا 15 سال از این وسیله نقلیه استفاده می‌شود و به این‌ترتیب، آمار رجوع به مغازه‌های موتورسازی و نمایندگی‌های مجاز تعمیر موتورسیکلت افزایش می‌یابد.

 

درآمد تعمیرکاران موتورسیکلت ، شغل موتورسازی چقدر است؟

میزان درآمد تعمیرکاران موتورسیکلت بستگی به دو نوع کلی از شرایط کار موتورسازان دارد؛ یکی نوع استخدامی و دیگری نوع مستقل. در صورتی که شما به‌عنوان تعمیرکار موتورسیکلت در یکی از سازمان‌ها، ادارات، نمایندگی‌های مجاز تعمیر موتورسیکلت یا تعمیرگاه‌های کوچک و بزرگ استخدام یا مشغول به‌کار شوید، حقوق شما براساس حداقل حقوق شاغلان اعلام شده از سوی وزارت کار در هر سال تعیین می‌شود؛ این حقوق در صورت رضایت کارفرما و میزان مهارت فرد تا دو یا سه برابر قابل افزایش است.

در صورتی که شما بتوانید با اخذ جواز کسب، تعمیرگاه یا مغازه موتورسازی تاسیس کنید و به‌طور مستقل کار کنید، میزان درآمد شما از این حرفه به عواملی چون: میزان تردد خودرو و موتورسیکلت در محل، میزان جمعیت محله و مناطق اطراف، میزان رقابت بین کسب‌وکار شما و رقبای کاری و میزان تجهیزات و ابزار موجود در تعمیرگاه شما بستگی دارد.

در حال حاضر مبلغ درآمد تعمیرکاران موتورسیکت که به‌طور مستقل مشغول به‌کار هستند، چیزی در حدود 6 تا 10 برابر حداقل حقوق وزارت کار است. البته که مکان و موقعیت جغرافیایی تعمیرگاه خیلی مهم میباشد مثلا مسیرهایی که به بازار تهران و مراکز خرید ختم می شود ، قطعا میتواند از این اهمیت بالایی داشته باشد .

آموزش موتورهای انژکتوری نیز انجام میشود؟

بله، آموزش موتورهای انژکتوری از صفر تا 100 بصورت کامل انجام شده و باز و بست تمام قطعات موتورسیکلت بصورت کامل آموزش داده خواهد شد. شما با روش کار دستگاه دیاگ و روش های تشخیص خطاهای موتورسیکلت نیز آشنا خواهید شد.

📞 مشاوره اخذ گواهینامه تعمیر موتورسیکلت 02166977100

 

مدرک تعمیرات موتورسیکلت چه اعتباری دارد؟

مدرک تعمیرات موتورسیکلت

همانطور که میدانید مدارک صادر شده مجموعه نشان برتر بصورت رسمی و تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور است. این مدارک دارای اعتبار بین المللی بوده و قابلیت ترجمه و استفاده برای مهاجرت شغلی به کشورهای دیگر را دارد. همینطور این مدرک برای کسب مجوز کار و راه اندازی کسب و کار بسیار پر اهمیت است. افرادی که به آموزش دوره های تعمیرات موتور سیکلت میپردازند سریع تر از باقی رشته ها به نتیجه مورد نظر میرسند و دلیل آن کوتاه بودن دوره آموزش و همینطور هزینه های کمتر لوازم و تجهیزات برای راه اندازی کسب و کار است. شما با ایده پردازی در کسب و کار خود به کسب درآمد بیشتری خواهید رسید، از تعمیرات سیار موتورسیکلت گرفته تا ایده قرارداد تخفیف در اسنپ موتوری یا الو پیک که بسیار کارآمد و بروز است.

حال که مشخصات کلی دوره تعمیرات موتورسیکلت نشان برتر را دانستید، اطلاعات مفصلی درباره موتورسیکلت را به شما ارائه خواهیم داد.

 

آشنایی با موتورسیکلت

موتورسیکلت یک وسیله نقلیه دو، سه یا چهارچرخ است که نسبت به خودرو وزن کمتری دارد. این وسیله نقلیه از یک سیستم پیشران و تامین کننده نیروی محرکه استفاده می‌کند که معمولا نیروی مورد نظر را به واسطه زنجیر چرخ به چرخ‌ها انتقال می‌دهد. نخستین موتورسیکلت در سال 1885 میلادی توسط “گوتلیب دایملر” و “ویلهلم مایباخ” در شهر اشتوتگارت آلمان طراحی و ساخته شد. مخترعان این وسیله نقلیه آن را (Reitwagen) به معنای “ماشین راندنی” نامیده بودند.

 

آشنایی با انواع و مشهورترین برندهای موتورسیکلت

موتورسیکلت‌ها را می‌توان براساس ویژگی‌های متنوعی مانند کاربرد، حجم موتور، سرعت و سیستم‌های پیشران گروه‌بندی کرد. در ایران موتورسیکلت‌ها براساس استاندارد ملی ایران به شماره 7558 در هفت گروه دسته‌بندی می‌شوند. این گروه‌ها عبارتند از:

 • گروه L1e: موتورگازی‌های دوچرخ
 • گروه L2e: وسایل نقلیه سه‌چرخ؛ با حداکثر سرعت 45 کیلومتر بر ساعت، حداکثر حجم سیلندر 50 سانتی‌متر مکعب در نوع احتراق داخلی و حداکثر توان اسمی پیوسته 4 کیلو وات در نوع الکتریکی
 • گروه L3e: وسایل نقلیه دوچرخ بدون یدک‌کش کناری
 • گروه L4e: وسایل نقلیه دوچرخ با یدک‌کش کناری؛ با حداکثر سرعت بیش از 45 کیلومتر بر ساعت و حجم سیلندر بیش از 50 سانتی‌متر مکعب در نوع احتراق داخلی
 • گروه L5e: موتورسیکلت‌های سه‌چرخ یا وسایل نقلیه با سه چرخ متقارن؛ حداکثر سرعت بیش از 45 کیلومتر بر ساعت و حجم سیلندر بیش از 50 سانتی‌متر مکعب
 • گروه L6e: موتورسیکلت‌های چهارچرخ سبک با وزن بدون بار کمتر از 350 کیلوگرم
 • گروه L7e: موتورسیکلت‌های چهارچرخ سنگین با وزن بدون بار کمتر از 400 کیلوگرم

مشهورترین و بهترین برندهای موتورسیکلت جهان نیز براساس سابقه فعالیت در صنعت طراحی و ساخت موتورسیکلت و تولید انواع این وسیله نقلیه عبارتند از: هارلی‌دیویدسون، یاماها، هوندا، دوکاتی، وسپا، کاوازاکی، بی‌ام‌دبلیو، سوزوکی، آپریلیا و تریومف.

📞 مشاوره دوره آموزش تعمیر موتورسیکلت 02166977100

آموزش شغل تعمیرات موتورسیکلت

آموزش شغل تعمیرات موتورسیکلت

علاقمندان کارهای فنی، طرفداران موتورسواری و موتورسیکلت و جوانان جویای کار که می‌خواهند با آموختن مهارت‌های فنی در یک دوره کوتاه‌مدت و فشرده وارد بازار کار شوند، می‌توانند در حرفه تعمیر موتورسیکلت، آینده روشنی داشته باشند.

گاهی موتورسیکلت‌ها میزان سوخت زیادی مصرف می‌کنند، گاهی باتری آن‌ها به‌سرعت تخلیه می‌شود، گاهی دچار روغن‌سوزی می‌شوند، گاه ترمزها به‌درستی عمل نمی‌کنند و گاهی نیز صفحه‌کلاچ خراب می‌شود؛ در چنین مواقعی موتورسازان حرفه‌ای فرشتگان نجات برای دارندگان موتورسیکلت هستند.

 

دانش و مهارت مورد نیاز برای شغل تعمیرات موتورسیکلت

با پیشرفت تکنولوژی‌های ساخت موتورسیکلت و استفاده از فناوری‌های نو در ساخت آن‌ها کار تعمیرات موتورسیکلت نیز نیاز به ارتقای مهارت‌ها و به‌روزرسانی دانش فنی دارد. شرکت در دوره‌های آموزش موتورسازی یکی از راه‌های یادگیری مهارت‌های فنی تعمیر موتورسیکلت و به‌روزرسانی دانش مورد نیاز در این زمینه است. برخی از آگاهی‌ها، مهارت‌ها و توانمندی‌های مورد نیاز برای حرفه تعمیرات موتورسیکلت را با هم مرور می‌کنیم:

 • دانش فنی: شناخت ابزار کار تعمیر موتورسیکلت، شناخت اجزای موتورسیکلت و انواع معروف و پرکاربرد موتورسیکلت
 • خدمات مشتریان: آشنایی با فرآیندهای خدمت‌رسانی به مشتریان، ارزیابی و سنجش نیاز مشتری و کسب رضایت مشتری
 • عیب‌یابی: توانایی یافتن نقص‌های فنی و علل عملکرد نادرست اجزای موتورسیکلت
 • مهارت تصمیم‌گیری: تصمیم‌گیری به‌موقع در مورد روش‌های برطرف کردن عیوب و نقص‌ها
 • چالاکی: توانایی حرکت سریع دست و بازو برای گرفتن ابزار و استفاده از آن و تعمیر اجزا
 • مهارت‌های دیگر: توجه به جزئیات، قابل اعتماد بودن، داشتن مهارت‌های کلامی، ابتکار و نوآوری، تحمل فشار و استرس کاری، حل مشکلات و استقلال کاری

 

افرادی که به حرفه تعمیر موتور سیکلت علاقه دارند باید از روحیه فنی برخوردار باشند و به قول معروف آچار به دست باشند. این افراد باید بتوانند در واجهه با هر نوع عیب و نقص در اجزای موتورسیکلت با روحیه بالا انواع روش‌ها را برای تعمیر قطعه یا سیستم مورد نظر به‌کار گیرند. اعتماد به نفس، هوش بالا و قوای جسمانی نیز از دیگر ویژگی‌های مورد نیاز برای ورود به این رشته است.

درآمد تعمیرکاران موتورسیکت چقدر است؟

میزان درآمد تعمیرکاران موتورسیکلت بستگی به دو نوع کلی از شرایط کار موتورسازان دارد؛ یکی نوع استخدامی و دیگری نوع مستقل. در صورتی که شما به‌عنوان تعمیرکار موتورسیکلت در یکی از سازمان‌ها، ادارات، نمایندگی‌های مجاز تعمیر موتورسیکلت یا تعمیرگاه‌های کوچک و بزرگ استخدام یا مشغول به‌کار شوید، حقوق شما براساس حداقل حقوق شاغلان اعلام شده از سوی وزارت کار در هر سال تعیین می‌شود؛ این حقوق در صورت رضایت کارفرما تا دو یا سه برابر قابل افزایش است.

در صورتی که شما بتوانید با اخذ جواز کسب، تعمیرگاه یا مغازه موتورسازی تاسیس کنید و به‌طور مستقل کار کنید، میزان درآمد شما از این حرفه به عواملی چون: میزان تردد خودرو و موتورسیکلت در محل، میزان جمعیت محله و مناطق اطراف، میزان رقابت بین کسب‌وکار شما و رقبای کاری و میزان تجهیزات و ابزار موجود در تعمیرگاه شما بستگی دارد.

در حال حاضر مبلغ درآمد تعمیرکاران موتورسیکت که به‌طور مستقل مشغول به‌کار هستند، چیزی در حدود 2 تا 5 برابر حداقل حقوق وزارت کار است. برای آشنایی بهتر با میزان درآمد در حرفه موتورسازی بهتر است با مبالغ اجرت تعمیر موتورسیکلت آشنا باشیم. برای مثال نرخ اجرت تعمیر موتورسیکلت پالس طبق نرخ‌نامه سال 1397 اتحادیه صنف تعمیرکاران موتورسیکلت به این شرح است:

 • تعویض موتور 150 هزار تومان
 • تعویض کامل سیم‌کشی 54 هزار تومان
 • تعویض رینگ و پیستون 81 هزار تومان
 • فیلرگیری 24 هزار تومان
 • تعویض صفحه کلاچ 36 هزار تومان
 • تعمیر پمپ ترمز دیسکی 27 هزار تومان
 • تعویض سوپاپ 45 هزار تومان
 • تعویض کاسه نمد کمک جلو عقب 36 هزار تومان

دقت داشته باشید که این نرخ‌ها مربوط به سال 1397 است؛ در حالی که به گفته رئیس اتحادیه تولید قطعات و تعمیر دوچرخه و موتورسیکلت در ماه اردیبهشت سال 1400 به‌دلیل افزایش شدید قیمت قطعات یدکی موتورسیکلت و افزایش هزینه تعمیر و نبود کنترل کافی در این صنف، میزان هزینه کلی تعمیرات موتورسیکلت به بیش از 10 برابر افزایش یافته است.

 

سرمایه مورد نیاز برای راه‌‌اندازی یک مغازه موتورسازی

برای راه‌اندازی یک مغازه موتورسازی به دو نوع سرمایه‌گذاری نیاز دارید؛ یکی در زمینه خرید یا اجازه مغازه یا تعمیرگاه و دیگری برای خرید تجهیزات مورد نیاز برای انجام تعمیرات. از نظر سرمایه‌گذاری ملکی در شهرهای کوچک به حداقل 15 میلیون تومان و در شهرهای بزرگ به حداقل 100 میلیون تومان سرمایه نیاز دارید. از نظر تجهیزات نیز میزان سرمایه مورد نیاز به برند و کیفیت تجهیزات و تعداد تجهیزات بستگی دارد. برخی از انواع تجهیزات مورد نیاز برای موتورسازی عبارتند از:

 • دستگاه عیب‌یاب یا دیاگ
 • خرک
 • پمپ باد
 • جعبه ابزار کامل با ابزار
 • انواع آچار تخت، رینگی، آلن، ترکمتر
 • آچار فرانسه
 • جعبه بکس
 • خار جمع کن
 • رینگ باز کن
 • سوپاپ جمع کن
 • انبر قفلی
 • انواع پیچ‌گشتی
 • فولی‌کش
 • انبردست
 • دم‌باریک
 • چکش پلاستیکی و آهنی
 • میز کار و گیره رومیزی
 • وسایل گرمایشی و سرمایشی

📞 مشاوره اخذ گواهینامه و دوره آموزش تعمیر موتورسیکلت 02166977100

 

سوالات متداول دوره موتورسازی

بله ، در دوره تعمیرموتورسیکلت ، ابتدا هنرجویان آموزش سیم کشی و تست قطعات برقی آشنا شده و سپس بعد آموزش سیستم سوخت رسانی انژکتور میپردازند و کار با دستگاه دیاگ را هم آموزش میبینند.

بله ، بعد از گذراندن دوره تعمیرات موتورسیکلت به آزمون فنی و حرفه ای معرفی شده و بعد از قبولی در آزمون موفق به اخذ مدرک فنی و حرفه ای تعمیرکار موتورسیکلت از سوی سازمان فنی و حرفه ای می شوند.

بله طبق قانون اساسی نظام صنفی مصوب 1382-12-24 مجلس شورای اسلامی و اصلاحات آن جهت اخذ پروانه کسب و کار قابل بهره برداری میباشد و اتحادیه ها موظف می باشند جهت صدور جواز کسب از دارا بودن گواهینامه فنی و حرفه ای فرد اطمینان حاصل نماید.

دوره درجه 2 و درجه 1 و با پرداخت یک شهریه

در دوره تعمیرات موتورسیکلت به صورت کاملا عملی و کاربردی برگزار میشود و به صورتی که بیش از 85 درصد کلاس بصورت عملی برگزار میگردد.

بله آموزشگاه نشان برتر برای خانم ها شرایط آموزش تعمیرموتورسیکلت فراهم نموده است و کاملا مانند آقایان به صورت کاملا عملی و کاربردی آموزش میبینند و در انتها موفق به اخذ گواهینامه تعمیر موتورسیکلت میشوند.

بله در این دوره موتورسازی آموزش سیم کشی هم آموزش داده میشود کاملا عملی از پایه کاربردی آموزش داده میشودو هنرجویان کاملا تست قطعات برقی و سیم کشی را به صورت عملی آموزش میبینند.

اساتید برجسته موتورسازی
سرفصل های دوره تعمیر موتورسیکلت

سیستم های اندازه گیری ، معرفی ابزارهای مورد نیاز در تعمیرات موتورسیکلت ، آچارها و فیلر ها ، ابزار های تراش ، موتورهای چهار زمانه و دو زمانه ، اجزاء آنها ، طرز کار آنها ( مولد قدرت یا انجین )

تمرین بازکردن انجین از روی شاسی و شناسایی اجزاء و قطعات آن به صورت تفکیکی ، عیب یابی ، خرابی آنها و همچنین بستن آنها به ترتیب ، تایم کردن موتور ، شناسایی رینگ ها ، فیلرگیری سوپاپ ها ، آب بندی سوپاپ ها

معرفی اصول فنی که در ساخت قطعات انجین بکار رفته ، تفاوت قطعات در موتورهای مختلف مانند: سوپاپ ها ، فرماندهی سوپاپ ها ، تایم انجین ، بکار بردن شگرد های مختلف در ساخت تولید و قطعات انجین ، محاسبات انجام شده در طراحی و شناخت انجین

تمرین بازکردن انجین توسط هنرجویان ، قطعه شناسی ، عیب یابی ، تایم ، جا زدن رینگ ها و فیلرگیری کمپرسگیری و روشن کردن همان موتورتوسط هنرجویان به صورت کاملا عملی و کاربردی و همچنین کار با ابزار تخصصی مانند ترکمتر ، سوپاپ جمع کن ، کمپرس سنج

سیستم انتقال قدرت ( کلاچ گیربکس، زنجیر ، چرخ دنده ها ) کار آنها ، اجزاء آنها ، عیب یابی و شناسایی مسیر حرکت نیرو در آنها

تمرین و بازکردن و بستن انجین و کلاچ و گیربکس توسط هنرجویان ، قطعه شناسی و عیب یابی و رفع عیب به صورت کاملا عملی و آچارکشی شاسی و موتور

تمرین و باز کردن و بستن موتور و گیربکس و کلاچ ، قطعه شناسی و رفع عیب ، واشر بندی گیربکس و تعویض صفحه های کلاچ به صورت کاملا عملی

تشریح و اصول کاربردی در سیستم سوخت رسانی کاربراتی ، سیستم روغن کاری و خنک کننده اجزاء و قطعات آن ، عیب یابی سیستم سوخت رسانی و روغنکاری

تمرین بازکردن و بستن موتور گیربکس و کلاچ ، ویو عیب یابی و تست آنها

اصول کاری در سیستم جرقه (ترانزیستوری) تشریح ، قطعه شناسی ، تست قطعات برقی مانند کوئل ، بوبین ها ، سویچ و غیره ، تشریح مدارات برقی مانند بوق ، راهنما ، چراغ های جلو ، شناسایی رینگ ها و تست آنها

تمرین و کار عملی روی کاربراتور ، قطعه شناسی و عیب یابی ، سیم کشی ها ، روی تابلو و تنه موتور ها ، تست قطعات برقی موتور مانند استارت ، دینام ، سیم کشی

تشریح سیستم سوخت رسانی انژکتوری ، قطعه شناسی ، کارکرد سیستم ، اجزاء ، تست آنها ، محل آنها ، انواع آنها ، تمرین و باز و بستن موتور گیربکس ، آپاچی ، تشریح و کار عملی روی سیستم فرمان ، فنر ها و کمک فنر ها ، هواگیری آنها ، تعویض آنها ، باز و بست چرخ ها و زنجیر های دیسکی و کاسه ای ، هواگیری ، رگلاژ ، تاب گیری رینگ چرخ ، تعویض زنجیر ، آپارات ، تنظیم باد چرخ ها

نظرات شرکت کنندگان دوره تعمیر موتورسیکلت
خصوصیات دوره

مزیت دوره آموزشی صفرتاصد تعمیرات موتورسیکلت 

 • آموزش سیم کشی موتورسیکلت به صورت کاملا حرفه ای در نشان برتر
 • آموزش تعمیرات موتورسیکلت بانوان در آموزشگاه نشان برتر
 • اعتبار مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات موتورسیکلت
 • اخذ جواز کسب موتورسازی با استفاده از مدرک فنی و حرفه ای
 • مربیان دوره تعمیرات موتورسیکلت در آموزشگاه نشان برتر

 

نکاتی که در انتخاب آموزشگاه موتورسازی به آن باید دقت داشته باشیم

در انتخاب یک آموزشگاه فنی و حرفه ای تعمیر موتورسیکلت بهتر است به مواردی چون فضا ، امکانات ، مدیریت ، تجربه و دانش استادان و اعتبار مدرک دوره آموزشی دقت کنید ، یکی از موارد اساتید آموزشگاه میباشند بدین شکل که آموزشگاه از اساتیدی استفاده نماید که در طول دوره به خوبی مطالب و تجربیات خود را بتوانند به هنرجویان انتقال دهند.

آموزشگاه نشان برتر به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه های تعمیر موتورسیکلت در تهران با استفاده از بهترین اساتید که خود نقطه قوت این آموزشگاه میباشد . دوره موتورسازی را با ارائه مدرک فنی و حرفه ای برگزار مینماید.

 

آموزشگاه تعمیرات موتورسیکلت

چرا آموزشگاه تعمیر موتورسیکلت نشان برتر

آموزشگاه تعمیرات موتورسیکلت نشان برتر ، ضمن داشتن تمامی امکانات مورد نیاز یک هنرجو با ابداع یک طرح نوین آموزشی جامع تعمیر موتورسیکلت اولا در وقت و هزینه برای هنرجویان کاملا اقتصادی عمل کرده و از این رو کاملا پیشرو میباشد.

دوما آموزشگاه تعمیرات موتورسیکلت نشان برتر یکی از نقاط قوت آموزش های خود را همیشه در آموزش قسمت هایی از درس قرار داده  که همیشه مورد استقبال هنرجویان بوده مانند قسمت سیم کشی موتورسیکلت و انژکتور موتورسیکلت

سوما استفاده از اساتید خبره که توانایی انتقال مطلب را دارا بوده که این ، یکی از مهم ترین اصولی بوده که آموزشگاه همیشه به آن توجه داشته است.

چهارما ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای که آموزشگاه نشان برتر در پایان هر دوره با معرفی تمامی هنرجویان به سازمان فنی و حرفه ای از قبولی در آزمون ها فنی و حرفه ای مدرک فنی و حرفه ای تعمیر موتورسیکلت را به هنرجویان ارائه مینماید.

 

مدرک مورد نیاز جهت شرکت در دوره موتورسازی

به هنرجویان متقاضی شرکت در دوره موتورسازی پیشنهاد میشود حداقل مدرک تحصیلی سوم راهنمایی یا سیکل را داشته باشند یا بهتر بگوئیم خواندن و نوشتن را جهت آموزش و انتقال بهتر مطالب در این دوره داشته باشند ، بهتر میتوانند مطالب آموزشی را درک نمایند.

 

اولین آموزشگاه تعمیر موتورسیکلت به بانوان

 

آموزش تعمیر  موتورسیکلت برای خانم ها!

آموزشگاه فنی و حرفه ای نشان برتر اولین آموزشگاه تعمیرات موتورسیکلت در تهران میباشد که به طور کاملا کاربردی آموزش تعمیرات موتورسیکلت را فراهم نموده و بانوان همیشه در امر آموزش های فنی و حرفه ای به بانوان پیشرو بوده و بانوان علاقه مند بسیاری را در دوره تعمیرات موتورسیکلت آموزش داده است.

ما همواره در تلاش بوده ایم تا در جهت علاقه بانوان به رشته های فنی و حرفه ای حرکت کنیم و دوره تعمیرات موتورسیکلت هم از این قاعده مثتثنی نبوده و این دوره برای بانوان به صورت ویژه برگزار مینماییم.

 

خوابگاه ویژه هنرجویان شهرستانی دوره تعمیر موتورسیکلت

آموزشگاه فنی و حرفه ای نشان برتر جهت رفاه حال هنرجویان شهرستانی دوره تعمیر موتورسیکلت ، شرایط اقامت در خوابگاه را فراهم نموده است.

 

بهترین آموزشگاه تعمیرات موتورسیکلت در تهران

آموزشگاه نشان برتر اولین آموزشگاه تعمیرات موتورسیکلت در تهران یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین موسسات آموزش در این حوزه میباشد. این مجموعه به جهت استفاده حداکثری هنرجو ، آموزش بر اساس نیاز و محیط کاری او آموزش داده خواهد شد. لازم به ذکر است که بیش از 90 درصد کلاس ها در آموزشگاهبه صورت عملی آموزش داده خواهد شد.

هرچند که تمامی مزایا و فواید دوره تعمیرات موتورسیکلت در آموزشگاه ذکر شد اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که ورود هنرجویان به بازارکار و رضایت آنها از شرکت در کلاس های آموزش مهم ترین انگیزه و سرمایه ما برای ادامه این مسیر است .

آیا شما هم تمایل دارید تا دوره آموزشی تنها شامل جلسات تئوری نباشدو تمرکز آموزش بر روی تمرینات عملی و اجرایی باشد؟ پس در این صورت توصیه میکنیم تا از مدرسین خبره و دلسوز این مجموعه بهره مند شوید.

اغلب افراد نگرانند که آیا قادر خواهند بود پس از یادگیری ، آموزش را به شکل عملی اجرا نمایند ؟ یا ممکن است موجب خرابی اساسی قطعه شوند؟

در آموزشگاه تعمیرات موتورسیکلت تنها چند جلسه مباحث به شکل گفتاری و تئوری آموزش داده میشوند . در جلسات بعدی به طور واقعی آنچه آموخته اید را بر روی موتورسیکلت پیاده خواهید کرد. به عبارتی دیگر ترسی برای به کار گرفتن آموزش ها نخواهید داشت و میتوانید با جسارت کامل به عیب یابی و تعمیر قطعه مورد نظر بپردازید.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی و شرکت در دوره با کمک شماره تماس و پل های ارتباطی موجود در سایت با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید.

 

🎁 مزایای گذراندن دوره تعمیرات موتورسیکلت :

🔰 اولویت گرفتن جواز کسب با مدرک فنی و حرفه ای تعمیرکار موتورسیکلت

🔰 ارائه جزوات و سوالات آزمونی به روز شده

🔰 دریافت گواهینامه  فنی و حرفه ای بین المللی و قابل ترجمه 

🔰 قابل ارائه به شرکت های داخل و خارج از کشور

🔰امکان اخذ وام خود اشتغالی و طرح های زود بازده

🔰 رزومه کاری معتبر و قابل استناد جهت توانایی های لازم

🔰این گواهینامه بر اساس مواد 6 و 13 قانون نظام صنفی مصوب 24-12-1382 مجلس شورای اسلامی و اصلاحات بعدی آن جهت اخذ پروانه کسب و کار قابل بهره برداری می باشد

🔰این مدارک به علت دارا بودن کد بین المللی در سازمانی جهانی کار (ILO) در 186 کشور دنیا معتبر می باشد

🔰لیست کشورهای عضو سازمان جهانی کار را درلینک (ILO) مشاهده نمایید .

🔰هم چنین صفحه رسمی ایران در سازمان جهانی کار را در (ILO) مشاهده کنید.

 

 جمع بندی :

برای آموزش تعمیر موتور سیکلت درجه یک و دو می توانید به اساتید مجرب نشان برتر اعتماد کنید. در این مطلب به طور کامل در مورد دوره های آموزشی تعمیر موتور سیکلت توضیح دادیم. برای آموزش مکانیک خودرو، آموزش برق خودرو و… می توانید به مجموعه ما اعتماد کنید.

نمونه گواهینامه دوره
گالری تصاویر دوره
5/5 - (2 امتیاز)
‫5/5 ‫(1 نظر)

7,000,000 تومان

1 دیدگاه برای آموزش تعمیر موتورسیکلت درجه 1 و 2

 1. اصغری

  بسیار دوره های مفیدی بود با اینکه هیچ سر رشته ای نداشتم ولی توانستم کامل کارو یاد بگیرم.تشکر میکنم از مجموعه خوب نشان برتر

  • neshanbartar

   سلام ممنون از رضایت شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *