آموزش تعویض روغنی (سرویس و نگهداری)

توضیحات دوره

دوره آموزش تعویض روغنی منطبق با جدیدترین استانداردهای آموزشی

در اینجا به معرفی کامل دوره آموزش تعویض روغنی می پردازیم و این دوره را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می دهیم. هر شخصی که دارای خودروی شخصی باشد بایستی در دوره های زمانی مشخص جهت تعویض روغن خودروی خود به مغازه های تعویض روغنی مراجعه نماید. در صورتی که صاحبان خودرو از تعویض به موقع روغن خودرو غافل شوند، متحمل ضرر و زیان های سنگینی می شوند. همچنین درصد بالایی از خودروهای موجود در کشور دارای عمر بالایی هستند و این خودروهای فرسوده نیاز بیشتری به سرویس کاری دارند. به همین دلیل شغل تعویض روغنی دارای بازار کار بسیار جذابی می باشد.

 دوره آموزشی تعویض روغنی ( دوره آموزش تعویض روغنی)

تعویض روغنی یکی از مشاغل مرتبط با خودرو است که انجام آن نیازمند برخورداری از مهارت و دانش فنی می باشد. صنعت خودروسازی با سرعت بالایی در حال پیشرفت است و بخش های مختلف خودرو نیز به صورت مستمر در حال تغییر هستند. افرادی که شغل تعویض روغنی را به صورت تجربی فرا گرفته اند، قطعا در مواجهه با خودروهای پیشرفته دچار مشکل خواهند شد. در نتیجه مهارت تعویض روغنی بایستی به صورت کاملا علمی و تخصصی آموزش داده شود. به همین منظور باید از آموزشگاه های معتبر جهت آموزش بهینه مهارت تعویض روغنی استفاده نمود. سرفصل های دوره تعویض روغنی بایستی بر اساس جدیدترین استانداردهای آموزشی موجود تنظیم شده باشد. یک هنرجو بایستی بر اساس این سرفصل ها از صفر تا صد مباحث مربوط به تعویض روغنی را به صورت علمی و تخصصی آموزش ببیند.

آموزش تعویض روغنی و آپارات ، پنچری ، بالانس

آموزش تعویض روغنی یا آموزش شغل اتوسرویس یکی از شغل های پردرآمد و پربازدید میباشد. در این دوره تمام آموزش های مربوط به شغل اتوسرویس مانند شناخت انواع روغن خودروهای ایرانی و خارجی آموزش و شناخت انواع تعویض فیلتر های روغن هوا بنزین ، تعویض روغن گیربکس اتومات ، تعویض روغن هیدرولیک فرمان ، روغن ترمز ، تعویض باطری ، تعویض لنت لاستیک و بالانس و پنچری را آموزش می دهیم . نشان برتر تمام آموزش ها فوق را در محط واقعی کار بر روی انواع خودرو های زنده به صورت کاملا عملی آموزش میدهد و سپس با معرفی به سازمان فنی و حرفه ای به هنرجو مدرک معتبر فنی و حرفه ای داده میشود.

لزوم یادگیری مهارت تعویض روغنی بر اساس جدیدترین استانداردهای آموزشی (آموزش تعویض روغنی بر اساس جدیدترین استانداردهای آموزشی)

در دوره آموزش تعویض روغنی چه مواردی بایستی آموزش داده شود؟
یک هنرجو در دوره آموزش تعویض روغنی بایستی تمامی مواردی که یک سرویس کار در مغازه تعویض روغنی با آن مواجه می شود را به درستی آموزش ببیند. در این دوره ابتدا به هنرجو، مفاهیم تئوری در ارتباط با انواع روغن ها و نحوه عملکرد آنها در بخش های مختلف خودرو آموزش داده می شود. هنرجویان بایستی تمامی برندهای روغن های داخلی و خارجی را بشناسد و تفاوت میان آنها را به خوبی درک نماید. در چنین حالتی هنرجو می تواند به درستی تشخیص دهد که چه روغنی برای چه خودرویی مناسب می باشد. در دوره تعویض روغنی بایستی تمامی ابزار، تجهیزات و دستگاه های مرتبط با این حوزه به صورت کامل آموزش داده شود. این تجهیزات بایستی پیشرفته و به روز باشند تا هنرجو بر اساس جدیدترین متد روز دنیا آموزش ببیند. برخی از این ابزار و تجهیزات شامل ساکشن های روغن موتور و گیربکس، پمپ های گریس و واسکازین، ابزار تزریق روغن، انواع آچار و غیره می باشند.

آموزش های لازم در یک دوره جامع تعویض روغن خودرو (آموزش های لازم در یک دوره جامع آموزش تعویض روغنی)

در دوره تعویض روغنی مواردی همچون تعویض روغن موتور، تعویض روغن ترمز، تعویض فیلتر روغن، تعویض روغن هیدرولیک فرمان و تعویض روغن گیربکس آموزش داده می شود. البته در بخش آموزش تعویض روغن گیربکس به دلیل فراوانی خودروهای اتومات در کشور آموزش تعویض روغن گیربکس اتومات نیز بایستی به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. جامعیت دوره بایستی به صورتی باشد که یک هنرجو پس از اتمام دوره با هیچ گونه ابهامی مواجه نشود. به این ترتیب هنرجو می تواند به صورت مستقل و با اعتماد به نفس بالا وارد بازار کار پر از چالش تعویض روغنی شود.

آموزش کامل سرویس و نگهداری انواع خودروهای داخلی و خارجی

در دوره آموزشی تعویض روغنی علاوه بر یادگیری مباحث فنی و تئوریک تعویض روغنی، آموزش سرویس و نگهداری خودرو نیز ارائه می گردد. به این ترتیب دایره مهارت های هنرجو وسعت پیدا می کند تا بتواند در آینده کسب و کار پر رونق تری را برپا نماید. سرویس و نگهداری خودرو دارای تجهیزات و ابزار بسیار زیادی می باشد که بایستی به صورت جامع آموزش داده شوند. این تجهیزات شامل دستگاه بالانس چرخ، دستگاه جدا کننده لاستیک از رینگ، پمپ باد، دستگاه تنظیم باد، دستگاه آپارات، دستگاه دیاگ، جک های سوسماری و روغنی، انواع آچار و سایر ابزارآلات میباشند. در بخش سرویس و نگهداری خودرو مواردی همچون تنظیم باد، پنچرگیری، تعویض لنت، بالانس چرخ ها، تعویض لاستیک، تعویض شمع، تست قطعات انژکتوری، شارژ باتری و غیره آموزش داده میشود. به این ترتیب با وجود چنین موارد آموزشی جذاب، یک هنرجو می تواند در پایان دوره از این آموزش ها در محیط کار به نحو احسن و کاربردی استفاده نماید.

آموزش سرویس و نگهداری انواع خودروهای داخلی و خارجی (آموزش سرویس و نگهداری خودرو به صورت تخصصی)

آموزش کار با دستگاه دیاگ جهت عیب یابی خودرو
یکی از مهمترین مواردی که بایستی در بخش سرویس و نگهداری خودرو به صورت ویژه آموزش داده شود، نحوه صحیح استفاده از دستگاه دیاگ می باشد. امروزه بخش های مختلف خودروها توسط کامپیوترها کنترل می شوند. در صورت وجود ایراد در عملکرد بخش های مکانیکی و الکتریکی، کامپیوتر خودرو می تواند از طریق سنسورها منشاء خطا را تشخیص دهند. جهت عیب یابی بایستی اطلاعات از کامپیوتر خودرو استخراج گردد که این عملیات توسط دستگاه دیاگ انجام می شود. با یادگیری کار با انواع دستگاه دیاگ و نحوه تشخیص صحیح عیب یابی می توان به سادگی درآمد بالایی را کسب نمود. زمانی که عیب یک بخش از خودرو به درستی تشخیص داده شود می توان در صورت برخورداری از مهارت لازم، مشکل را به سادگی رفع نمود. البته صرفا عیب یابی خودرو از طریق دستگاه دیاگ نیز یکی از منابع درآمدی اتوسرویس ها محسوب می شود.

آموزش کار با انواع دستگاه دیاگ جهت عیب یابی خودرو (نحوه کار با انواع دستگاه دیاگ یکی از مهمترین موارد آموزش سرویس و نگهداری خودرو)

آموزش تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو با کیفیتی فوق العاده در آموزشگاه نشان برتر
آموزشگاه تعویض روغنی نشان برتر یکی از مراکز آموزشی پیشرو در حوزه خودرو می باشد که دوره تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو را با کیفیتی برتر آموزش می دهد. این آموزشگاه در این زمینه عملکرد فوق العاده ای دارد و سطح آموزشی آن با سایر آموزشگاه ها بسیار متفاوت و خاص است. در گذشته یادگیری مهارت های تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو به صورت سنتی، نیازمند سال ها صبوری و آموزش عملی بود. اما نکته خارق العاده در آموزشگاه نشان برتر آموزش این موارد با جزئیات کامل فقط در یک هفته می باشد. به گواه کارآموزان دوره های قبلی سطح و کیفیت آموزشی نشان برتر متمایز و منحصر به فرد است. به این ترتیب هنرجویان می توانند با طی نمودن این دوره آموزشی به مهارتی پر کاربرد جهت ورود به بازار کار مجهز می شوند.


در این آموزشگاه پس از یادگیری مفاهیم پایه ای و تئوریک در داخل محیط آموزشگاه، هنرجویان جهت لمس مهارت به صورت عملی به یکی از اتوسرویس های مجهز اعزام می شوند. مکانی که برای انجام آموزش های عملی در نظر گرفته شده است دارای مشتریان بسیار زیادی می باشد، به طوری که هنرجویان می توانند با سرویس کاری انواع خودروهای متنوع داخلی و خارجی آشنا شوند. آموزش ها به صورت مرحله به مرحله ادامه می یابند تا زمانی که هنرجویان بتوانند تمام موارد آموزش دیده را به صورت اختصاصی بر روی انواع خودرو اعمال نمایند. هنرجو در چنین حالتی اعتماد به نفس بالایی پیدا می کند، زیرا به عینه مشاهده می کند که توانایی انجام تمامی موارد مربوط به تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو را پیدا کرده است.

لزوم آموزش تعویض روغنی در آموزشگاه های فنی و حرفه ای
آموزشگاه نشان برتر با توجه به اینکه یکی از آموزشگاه های مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای می باشد، در پایان دوره هنرجویان را جهت دریافت مدرک فنی و حرفه ای تعویض روغنی به سازمان معرفی می نماید. هنرجویان پس از کسب نمره قبولی در آزمون های تئوری و عملی به دریافت این مدرک معتبر نائل می گردند. با وجود مدرک فنی و حرفه ای مزایای بسیار زیادی نصیب هنرجویان می شود، زیرا در کشور ما این مدرک از اعتبار بسیار زیادی برخوردار است. برای راه اندازی یک مغازه تعویض روغنی نیاز به جواز کسب می باشد که یکی از مدارک لازم برای راه اندازی این شغل، وجود مدرک فنی و حرفه ای میباشد. البته آموزشگاه نشان برتر با توجه به آموزش سرویس و نگهداری خودرو در این دوره، می تواند هنرجویان را برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای اتوسرویس نیز معرفی نماید. به این ترتیب علاوه بر خدمات تعویض روغنی می توان خدمات مربوط به سرویس و نگهداری خودرو را نیز انجام داد.
بانک ها و موسسات مالی با توجه به اعتبار بالای مدرک فنی و حرفه ای تعویض روغنی، اقدام به پرداخت تسهیلات به صاحب مدرک جهت راه اندازی شغل مورد نظر می نمایند. با توجه به اینکه سرمایه اصلی در این شغل دانش و مهارت شخص می باشد، با صرف هزینه ای پایین و خرید تجهیزات اولیه می توان کسب و کار خود را برپا نمود. همچنین تمامی مدارک فنی و حرفه ای در بسیاری از کشورهای دنیا دارای اعتبار هستند و صاحبان این مدارک می توانند از این طریق در کشورهای دیگر دنیا نیز به اشتغال بپردازند. به طور کلی جهت دریافت ویزای کار وجود این گونه مدارک می تواند تاثیر بسیار مثبتی داشته باشند.

استفاده از اساتید برتر جهت آموزش علمی مهارت تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو
در دوره آموزش تعویض روغنی یکی از مهمترین عوامل موفقیت وجود اساتید مجرب و کارآزموده می باشد. اساتید آموزشگاه نشان برتر در زمینه تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو در زمره اساتید برجسته این حوزه به شمار می آیند. این اساتید دارای مدرک مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای هستند و به تدریس تمام مباحث سرفصل های دوره تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو تسلط کامل دارند. اساتید این آموزشگاه تمام ریزه کاری هایی که در هیچ آموزشگاهی تدریس نمی شوند را با جزئیات کامل آموزش می دهند. اساتید تا یادگیری کامل مباحث فنی و تکنیکی توسط هنرجویان، با صبوری به تلاش خود ادامه می دهند. اساتیدی که به آموزش مباحث فنی مربوط به تعویض روغنی و سرویس کاری خودروها می پردازند، در خارج از آموزشگاه به صورت عملی در بازار کار مشغول به کار هستند. در چنین حالتی اساتید مجموعه این توانایی را دارند که چالش های مختلف بازار کار را به هنرجویان آموزش دهند.

استفاده از اساتید با دانش و به روز جهت آموزش دوره تعویض روغن خودرو (استفاده از اساتید با دانش و به روز در دوره جامع آموزش تعویض روغنی)

با توجه به اینکه صنعت خودرو یکی از صنایع پیشرو در حوزه تکنولوژی محسوب می شود، هر ساله تغییر و تحول زیادی را تجربه می کند. اساتیدی که به آموزش مباحث فنی خودرو اشتغال دارند بایستی علم، دانش، تخصص و مهارت خود را به روز نگه دارند. چنین اساتیدی می توانند جدیدترین مباحث روز دنیا را به هنرجویان انتقال دهند. اساتید در آموزشگاه نشان برتر موظف هستند که مهارت و دانش خود را به جدیدترین متد روز دنیا تجهیز نمایند. به همین دلیل آموزشگاه نشان برتر توانسته است کیفیت آموزشی خود را نسبت به سایر آموزشگاه ها در سطح بالاتری نگه دارد.

عدم وابستگی شغل تعویض روغنی به شرایط سنی، جسمانی و تحصیلی
بسیاری از هنرجویان ممکن است به دلایل مختلفی همچون سنی، جسمانی و غیره در ورود به دوره آموزش تعویض روغنی دچار تردید باشند. دوره آموزشی تعویض روغنی برای تمامی سنین امکان پذیر است. یک نوجوان یا جوان می تواند با حضور در این دوره یک مسیر برای آینده ای روشن را ترسیم نماید. افراد بزرگسال یا بازنشسته نیز برای راه اندازی یک شغل پردرآمد می توانند از طریق آموزش های با کیفیت یک کسب و کار ارزنده را برای خود برپا کنند. همچنین شغل تعویض روغنی از آن دسته مشاغل می باشد که به سطح سواد افراد وابسته نیست. در واقع یک فرد صرفا در صورت برخورداری از سواد خواندن و نوشتن می تواند این شغل را به عنوان حرفه خود انتخاب نماید.

عدم وابستگی شغل تعویض روغنی به شرایط سنی، جسمی و تحصیلی (عدم وابستگی دوره آموزش تعویض روغنی به شرایط سنی، جسمی و تحصیلی هنرجویان)

در بحث میزان توان بدنی و جسمی برای اشتغال در شغل تعویض روغنی نیز بایستی خاطر نشان شد که با وجود دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته، بسیاری از فعالیت ها به صورت اتوماتیک انجام می شوند. به این ترتیب افراد با جثه ریز و نحیف نیز قادر هستند در مشاغل تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو به فعالیت بپردازند. آموزشگاهی همچون نشان برتر به تمام فاکتورهای جسمانی و شرایط سنی هنرجویان توجه ویژه خواهد داشت. این افراد به صورت ویژه و اختصاصی، آموزش های متناسب را از جانب اساتید دریافت خواهند کرد.

بازار کار جذاب شغل تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو
با آموزش شغل تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو می توان درآمد بالایی را در بازار کار کسب نمود. امروزه قیمت تمام خودروهای کشور به صورت عجیبی افزایش یافته و به همین دلیل تمامی خدمات مرتبط با خودرو نیز با افزایش قیمت مواجه شده است. خودروها به انجام عملیاتی همچون تعویض روغنی، آپارات و سرویس خودرو وابسته هستند. با توجه به گستردگی فعالیت های موجود در این مشاغل می توان نتیجه گرفت که بازار کار این مشاغل نه تنها با افت همراه نمی شوند، بلکه با وجود چشم انداز افزایش تولید خودرو در آینده با جذابیت بیشتری نیز همراه خواهد شد. در شغل تعویض روغنی حتی روغن های سوخته نیز با قیمت خوبی به فروش می رسد و یکی از منابع فرعی درآمدی محسوب می شود. قطعا اگر افراد فعال در این زمینه پشتکار بالایی داشته باشند از لحاظ درآمدی در سطح بسیار خوبی قرار خواهند گرفت.

جذابیت بالای بازار کار تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو (آموزش شغل تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو با توجه به بازار کار جذاب آن)

با تسلط بر مباحث فنی تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو علاوه بر اینکه می توان به صورت مستقل وارد بازار کار شد، می توان در زمینه های دیگر نیز به اشتغال پرداخت. شرکت های خودروسازی و نمایندگی های مجاز خودروسازها در تمامی نقاط کشور در این زمینه افراد بسیار زیادی را استخدام می نمایند و به این ترتیب فرد از حقوق ثابت و بیمه برخوردار خواهد شد. همچنین بسیاری از سازمان ها و ارگان ها برای بخش تعمیرات و سرویس کاری خود از افراد مسلط در این زمینه استفاده می نمایند.

اعمال تخفیفات ویژه در آموزشگاه فنی و حرفه ای نشان برتر
افراد بسیاری به آموزش تعویض روغن خودرو علاقمند هستند ولی در میان آنها برخی به دلیل بالا بودن هزینه ثبت نام در دوره های آموزشی قید آنرا می زنند. نشان برتر با اطمینان ضمانت می دهد که هزینه ثبت نام، در مقابل آموزش های با کیفیت تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو در این آموزشگاه بسیار ناچیز میباشد. با این حال نشان برتر تخفیفات آموزشی بسیار جذابی را برای هنرجویان در نظر می گیرد. همچنین این آموزشگاه با توجه به قرارگیری مکانی در نزدیکی ایستگاه مترو تئاتر شهر و ایستگاه BRT چهار راه ولیعصر در مرکز شهر تهران، دارای دسترسی ساده و سریع میباشد. به این ترتیب هزینه ایاب و ذهاب هنرجویان به صورت محسوسی کاهش می یابد و دغدغه مشکلات طاقت فرسای ترافیکی کلانشهر تهران مرتفع می گردد.

اعمال تخفیفات ویژه در دوره آموزشی تعویض روغنی (اعمال تخفیفات ویژه در دوره آموزش تعویض روغنی)

فشردگی دوره آموزش تعویض روغنی برای هنرجویان شهرستانی
با توجه به اینکه دوره آموزش تعویض روغنی در آموزشگاه نشان برتر به صورت فشرده و در مدت زمان کوتاهی صورت میپذیرد، امکان ثبت نام هنرجویان شهرستانی فراهم شده است. با توجه به کیفیت برتر آموزش در این آموزشگاه، هنرجویان بسیاری از شهرستان های مختلف برای یادگیری مهارت تعویض روغنی به تهران عزیمت می کنند. نشان برتر ضمانت می نماید که خوابگاهی مناسب، نزدیک به مکان آموزشگاه برای این دسته از هنرجویان معرفی نماید تا دغدغه آنها بابت خوابگاه مرتفع گردد. به این ترتیب هنرجویان از نقاط مختلف کشور به جای استفاده از دوره های بی کیفیت با مدت زمان طولانی، می توانند در آموزشگاه نشان برتر از آموزش های فوق العاده در کمترین مدت زمان ممکن استفاده نمایند.

برگزاری دوره تعویض روغنی مختص بانوان
امروزه بانوان در بیشتر مشاغل پا به پای مردان به صورت فعال در تکاپو هستند. شغل تعویض روغنی و سرویس خودرو یکی از مشاغلی می باشد که به تازگی مورد توجه بانوان قرار گرفته است. با توجه به اینکه شغل تعویض روغنی نسبت به مکانیکی خودرو نیاز به توان بدنی کمتری دارد، از محبوبیت بالاتری برخوردار شده است. بانوان برای یادگیری مباحث فنی شغل تعویض روغنی و سرویس و نگهداری خودرو بایستی با وسواس بیشتری آموزش ببینند. در آموزش های بانوان شرایط جسمانی آنها باید به صورت ویژه مد نظر قرار گیرد. با توجه به پیچیدگی آموزش مهارت های فنی و بدنی همچون تعویض روغنی به بانوان، متاسفانه اکثر آموزشگاه های کشور این گونه مهارت ها را فقط به آقایان آموزش می دهند.
نشان برتر با گذر از محدودیت ها به عنوان اولین آموزشگاه کشور، در زمینه آموزش شغل پر درآمد تعویض روغنی و سرویس خودرو به بانوان شناخته می شود. این آموزشگاه با درک شرایط جسمانی بانوان، آموزش هایی با تکنیک های متفاوت را برای این دسته از هنرجویان ارائه می نماید. بانوان نیز همانند آقایان تمامی سرفصل های آموزشی دوره را به صورت کامل و جامع آموزش می بینند. همچنین با توجه به امکان انجام آزمون فنی و حرفه ای برای بانوان، قابلیت گرفتن جواز کسب برای آنها فراهم شده است. بسیاری از بانوان پس از اتمام دوره تعویض روغنی و سرویس خودرو در آموزشگاه نشان برتر با تاسیس مغازه خود وارد بازار کار شده اند.

آموزش تخصصی تعویض روغنی مختص بانوان (دوره آموزش تعویض روغنی مختص بانوان)

آموزش نحوه برخورد با مشتری جهت رونق بخشی در کسب و کار
یکی از مهمترین بخش های دوره آموزش اتوسرویس و تعویض روغنی در آموزشگاه نشان برتر نحوه برخورد با مشتری می باشد. در واقع نحوه برخورد صحیح با مشتری می تواند باعث رونق بخشی در کسب و کار شود. یک شخص حتی اگر دارای مهارت و دانش بسیار بالایی داشته باشد ولی در نحوه برخورد با مشتری به درستی عمل نکنند، قطعا محکوم به شکست خواهد بود. متاسفانه بسیاری از آموزشگاه ها فقط به آموزش مهارت های مورد نیاز مشاغل فنی می پردازند و بخش برخورد با مشتری را نادیده می گیرند. اما در آموزشگاه نشان برتر علاوه بر آموزش مهارت های لازم، چگونگی طرز رفتار با مشتریان آموزش داده می شود. به این ترتیب هنرجو به وسیله آموزش های لازم، می تواند در جذب حداکثری مشتریان موفق عمل کنند.

آموزش نحوه برخورد با مشتری در شغل تعویض روغنی (نحوه برخورد با مشتری در دوره آموزش تعویض روغنی

🔴 ثبت نام و مشاوره :02166977100

 

سوالات متداول

نشان برتر برگزار کننده “دوره تعویض روغنی ویژه بانوان“نیز می‌باشد. مدتیست دوره های سرویس و نگهداری خودرو با حضور بانوان انجام میشود، که با استقبال بالایی روبرو شده است.

لازم بذکر است که جهت اخذ جواز کسب میبایست فقط مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه ای را دریافت نمایید.

جهت شرکت در دوره آموزشی پنچرگیری و تعویض روغنی مدرک تحصیلی پایان سوم راهنمایی است و توصیه میشود کسانی که تحصیلات کمتری دارند در صورت توانایی ، تجربه، علاقه ، استعداد و رغبت می توانند در این دوره شرکت کنند.

بله، دوره آموزش تعویض روغنی فنی حرفه ای نشان برتر، شامل کار با دستگاه تعویض روغن گیربکس اتومات نیز هست.و کاملا تضمینی ارائه میشود

بله قطعا این دوره  تعویض روغنی به صورت عملی و در محیط کارگاهی است .باید هنرجو همه سرفصل های و مباحث آموزشی را به صورت عملی انجام دهد تا کار را یاد بگیرد.

مهندس محمدی ارشد

سرفصل های دوره

آشنایی با سرویس و نگهداری خودرو ،ابزارهای تخصصی تعویض روغنی، سیستم های اندازه گیری،  انواع آچارها ، درجه باد ، ، آشنایی با ساختمان یک خودرو ،سیستم مواد قدرت ، موتور های چهار زمانه ، باز و بست یک موتور خودرو جهت فراگیری بهتر هنرجویان و آشنایی با مدارات روغن و شناخت قطعات داخلی خودرو و سیستم روغن کاری و خنک کاری خودرو

آموزش شناخت انواع روغن ها و وظایف آن ها و مشخصات انواع روغن های موجود در بازار ، نحوه بازدید و تعویض روغن و آشنایی با انواع آچار های کارتل در خودرو های مختلف

آموزش سیستم خنک کاری ، آب و ضد یخ ، انواع ضد یخ ، نحوه بازدید و تست و تعویض ضد یخ

آموزش نحوه تعویض صحیح روغن موتور خودرو و شناخت انواع فیلتر روغن و آشنایی با فیلتر های روغن موجود در بازار ، آموزش کار با دستگاه ساکشن روغن و نحوه کار با آن در خودرو های مختلف

آموزش و شناخت انواع فیلتر: فیلتر بنزین ، فیلتر هوا ، فیلتر اتاق ، نحوه تعویض و آشنایی با انواع فیلتر های موجود در بازار

آموزش و شناخت انواع روغن ترمز و زمان و نحوه تعویض روغن ترمز

آموزش و شناخت روغن هیدرولیک فرمان و نحوه صحیح تعویض آن

آموزش سیستم جرقه دلکوئی و انژکتوری ، تست قطعات انژکتوری و کار با دستگاه دیاگ

آموزش تست و عیب یابی باطری و نحوه شارژ آن

آموزش نحوه صحیح فیلرگیری و کمپرس گیری در انواع خودرو

آموزش و آشنایی با سیستم انتقال قدرت ، گیربکس های دستی و اتومات ، شناخت انواع روغن گیربکس موجود در بازار ، نحوه بازدید و تعویض روغن گیربکس های دستی و اتومات

آموزش انواع پنچری ، تعویض لاستیک و کار با دستگاه لاستیک درار

آموزش نحوه صحیح بالانس ،انواع بالانس در لاستیک های معمولی و اسپرت

آموزش تعویض لنت ترمز 

نظرات شرکت کنندگان

خصوصیات دوره

اعتبار مدرک فنی و حرفه ای تعویض روغنی و آپاراتی

در گذشته راه اندازی مغازه تعویض روغنی و پنچرگیری با دانش تجربی انجام میشد اما رفته رفته اهمیت تخصص در این شغل مشخص شد و نظام صنفی، قانونی برای دریافت مدرک فنی و حرفه ای برای دریافت مجوز را قرارداد. طبق این قانون برای دریافت مجوز کسب و کار نیاز به داشتن مدرک رسمی فنی وحرفه ای است.

قانون نظام صنفی کشور مصوب 1382,12,24

‌ماده ۶ – پروانه تخصصي و فني: گواهينامه‌اي است كه بر داشتن مهارت انجام دادن‌ كارهاي تخصصي يا فني دلالت دارد و به وسيله مراجع ذي‌صلاح صادر مي‌شود.

‌ماده ۱۳ – صدور پروانه كسب براي مشاغل تخصصي و فني مستلزم اخذ پروانه‌ تخصصي و فني از مراجع ذي‌ربط به وسيله متقاضي است. اگر متقاضي واجد شروط لازم‌براي اخذ پروانه تخصصي و فني نباشد، حضور يك نفر شاغل دارنده پروانه تخصصي و‌ فني در واحد صنفي براي صدور پروانه كسب مشروط، به نام متقاضي كافي است.

با این وجود مسلما بزودی بحث دریافت مدرک رسمی فنی و حرفه ای برای مشاغلی که از قبل هم اقدام به دریافت مجوز نموده بودند الزامی میشود و مجبور به دریافت مدرک فنی و حرفه ای تعویض روغنی هستند.

پس چه بهتر که از ابتدا آموزش ها را بصورت کاملا تخصصی و علمی فرا بگیرید.

نمونه گواهینامه دوره
فرم پیش ثبت نام
تصاویر دوره
1/5 - (1 امتیاز)
‫0/5 ‫(0 نظر)

7,000,000 تومان

1 دیدگاه برای آموزش تعویض روغنی (سرویس و نگهداری)

  1. میثم اسکندری

    دوره خیلی با کیفیت بود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *