دیپلم تصویرسازی دیجیتالی

دیپلم تصویرسازی دیجیتالی

رشته تصویرسازی دیجیتالی

برای تمام کسانی که به هنر علاقه داشته و در آن استعداد شگرفی دارند، رشته تصویرسازی دیجیتالی جزء بهترین و مهیج ترین رشته ها می باشد. این رشته ی سرگرم کننده، عناوین شغلی متعددی را در بازار کار به خود اختصاص داده و برای علاقه‌مندان به این رشته نیز، درآمدهای بالایی را فراهم می کند. 

در این رشته، فرد می آموزد که چگونه با بکارگیری تصاویر خلاقانه، پیام و حس مورد نظر خود را به بیننده القا کند. به عبارت دیگر، رشته تصویرسازی دیجیتالی کاردانش دارای داستان مشخصی بوده که محتوای آن در قالب تصاویر زیبا و جذاب به نمایش درمی آیند. برای خلق تصاویر دیجیتالی، نیازی به استفاده از بوم و رنگ روغن نبوده و کار با نرم افزارها اولویت دارد.

دیپلم تصویرسازی دیجیتالی

دیپلم تصویرسازی دیجیتالی یکی از بهترین و کاربردی ترین رشته های کارودانش به حساب می آید که میبایست هنرجو 7 مهارت فنی حرفه ای را دریافت نماید . این مهارت ها شامل کاربر رایانه، کاربر نرم افزار اداری، کاربر گرافیک رایانه ای با فتوشاپ، کاربر گرافیک رایانه ای با illustrator، کاربر گرافیک رایانه ای با  InDesign، کاربر گرافیک رایانه ای با Corel draw و شهروند الکترونیک می باشد. 

در این رشته فرد باید برای کسب دیپلم تصویرسازی دیجیتالی، واحدهای مربوط به هر یک از مهارت ها را پاس نماید. در مجموع فرد برای اخذ دیپلم رشته تصویرسازی باید 54 واحد را پشت سر بگذارد  سپس با اخذ واحد های عمومی به صورت همزمان (غیر حضوری) در یکی از دبیرستان های شبانه آموزش پرورش موفق به اخذ دیپلم رسمی در رشته تصویرسازی دیجیتالی یا همان دیپلم گرافیک گردد.

  

 تفاوت دیپلم تصویرسازی دیجیتال فنی و حرفه ای با دیپلم گرافیک ارشاد

همانطور که همه میدانیم مدارک فنی و حرفه ای از لحاظ اعتبار در رتبه نخست در داخل کشور و چه در خارج کشور میباشد. که از این رو دیپلم تصویرسازی یا همان دیپلم گرافیک فنی و حرفه ای چه از لحاظ محتوایی درس ، چه از لحاظ اعتبار در سطح جامعه با دیپلم گرافیک ارشاد قابل قیاص نمیباشد.

دررشته تصویرسازی فنی و حرفه ای اصول کار بر پایه کار با نرم افزار های رایانه میباشد ولی در دیپلم گرافیک ارشاد اصول و پایه کار بر پایه طراحی دستی میباشد.

 

بازاری پردرآمد برای دیپلم تصویرسازان دیجیتالی

تمامی افرادی که موفق به اخذ دیپلم تصویرسازی دیجیتالی فنی و حرفه ای شده اند، می توانند با تسلط کافی بر نرم افزارهای طراحی وارد بازار کار شده و درآمد هنگفتی کسب کنند. استودیوهای فیلم سازی، آژانس های تبلیغاتی، ناشران کتاب و سازندگان بازی های ویدیویی از فارغ التحصیلان رشته تصویرسازی دیجیتالی استقبال می کنند. 

دارندگان دیپلم گرافیک رایانه ای فنی و حرفه ای نیز می توانند در این زمینه های شغلی موفق باشند. البته طراحی پیش زمینه تصویرسازی بوده و تصویرسازان باید قبل از هر چیز با اصول و مبانی هنر در طراحی آشنایی کامل پیدا کنند.

رشته تصویرسازی دیجیتالی کاربرد گسترده ای در صنعت طراحی مد و لباس نیز دارد. ناب‌ترین طراحی های لباس به کمک همین رشته خلق می شوند. علاوه بر این، این رشته در طراحی کتاب و جلد کتاب، طراحی اسباب بازی و بسته بندی های مربوط به آن، استوری بورد، تبلیغات محصولات تجاری، مجله و پوستر نیز کاربرد دارد.

مهارت های لازم برای رشته دیپلم تصویرسازی دیجیتالی

تمام افرادی که در تلاش برای دریافت دیپلم تصویرسازی دیجیتالی و یا دیپلم گرافیک رایانه ای هستند، باید مهارت هایی را کسب کنند. مهارت هایی مانند درک اصول اولیه هنر، قدرت تخیل و خلاقیت و ارتباط عالی با مشتریان جزء مهمترین مهارت ها هستند. بدون تردید، بدون قدرت تخیل بالا در رشته تصویرسازی دیجیتالی، نمی توان تصاویر جذابی خلق نمود.

مرحله طراحی در تصویرسازی دیجیتالی

البته بسیاری از افراد با داشتن دیپلم کامپیوتر و شرکت در دوره های مختلف نیز می توانند در زمینه تصویرسازی دیجیتالی موفق باشند. با این وجود، تنها در اختیار داشتن دیپلم گرافیک برای ورود به بازار کار تصویرسازی دیجیتال کافی نیست. 

افراد باید مهارت های لازم برای کار با نرم افزارهای مخصوص این رشته که فتوشاپ یکی از معروف ترین آنها است، را داشته باشند. چنانچه شما هم جزء علاقه‌مندان به این رشته ی پردرآمد هستید، می توانید با کسب دیپلم بزرگسالان کامپیوتر و یادگیری دوره های مختلف، تصویرسازی را به صورت حرفه ای شروع کنید. 

با در اختیار داشتن دیپلم بزرگسالان رایانه و شرکت در دوره های آموزش مهارت های هفتگانه تصویرسازی می توانید با مهارت کامل وارد عرصه کار شوید.

 

سخن پایانی در مورد دیپلم تصویرسازی دیجیتال  

رشته تصویرسازی دیجیتالی از رشته مهم و پر تقاضا بوده که می تواند برای علاقه مندان به هنر بهترین رشته باشد. برای دریافت دیپلم تصویرسازی لازم است تا افراد مهارت های همانند کار با یارانه، نرم افزارهای اداری، فتوشاپ، گرافیک یارانه و کار با چند نرم افزار دیگر را یاد بگیرند. در آموزشگاه نشان برتر تمامی این مبانی به صورت عملی و تئوری آموزش داده می شود. همچنین شما می توانید برای دریافت دیپلم رشته های دیگر همانند دیپلم گردشگری، مکانیک، دیپلم تعمیر برق و خودرو نیز در آموزشگاه نشان برتر اقدام کنید. 

اطلاعات دیپلم تصویر سازی
مهارت های مورد نیاز برای گرفتن دیپلم تصویر سازی
کاربر رایانه

كاربر رایانه شغلی است در حوزه فناوری اطلاعات، كه شایستگی های، به كارگیری مفاهیم اولیه و اساسی كامپیوتر، كار با سیستم عامل ویندوز، كار با اینترنت، شناخت شبکه و تولید پروژه را شامل می شود . این شغل با مشاغل ناشر كتاب و مجلات و اپراتورهای كامپیوتر در مشاغل مختلف در ارتباط است.

نرم افزار اداری

نرم‌افزارهای اداری ابزارهایی هستند که برای دیجیتالی‌کردن و خودکارسازی فعالیت‌ها و فرآیندهای اداری یک سازمان (مثل نگارش و ارسال نامه‌های اداری) استفاده می‌شوند. این ابزارها شامل نرم‌افزارهای آفیس مایکروسافت، اتوماسیون اداری و اتوماسیون مکاتبات هستند.

شهروند الکترونیکی E-CITIZEN

شهروند الکترونیکی کسی است که از حداقل دانش لازم درباره مفاهیم پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات برخوردار است، توانایی برقراری ارتباط با اینترنت و ارسال و دریافت پیام‌های الکترونیکی از طریق پست الکترونیک را دارد و همچنین اطلاعات‌، خدمات‌، کالاها و نرم افزارهای مورد نیاز خود را از طریق اینترنت جستجو می‌کند.

گرافیک رایانه ای فتوشاپ

ادوب فتوشاپ (Adobe Photoshop) نام نرم افزاریست که برای ویرایش عکس، ساخت آثار هنری دیجیتالی و طراحی گرافیک از آن استفاده می شود. فتوشاپ ابزارها و قابلیت های حرفه ای زیادی دارد که به هنرمندان کمک می کند به ایده هایی که در ذهن دارند جان ببخشند.

گرافیک رایانه ای کورل دراو

کورل دراو یک برنامه کاربردی برای طراحی گرافیکی و ترسیم‌های برداری (وکتور) با ابزارهای ساده و کارآمد است. با استفاده از این برنامه کاربران می‌توانند با مجموعه وسیعی از امکانات، ترسیم‌های برداری متنوعی انجام دهند و انواع طرح‌های گرافیکی را در زمانی کوتاه خلق کنند. در این مطلب تمرکز ما بر روی معرفی همین نرم‌افزار است.

گرافیک رایانه ای ایندیزاین

از ایندیزاین برای طراحی بروشور، صفحات مجلات، روزنامه ها، پوستر، کارت ویزیت، کارت پستال، استیکر، کمیک و انواع دیگر اسناد و رسانه های چاپی استفاده می شود.
استفاده از ایندیزاین مانند داشتن قلم و کاغذ در دستان شما است و به راحتی می توانید طرح های مناسب برای متون چاپی را در آن ایجاد نمایید.

گرافیک رایانه ای ایلاستریتور

Adobe Illustrator ابزار نرم افزاری عالیی برای ایجاد گرافیک وکتور و آثار هنری است. این برنامه به شما امکان می دهد روی پروژه های پیچیده گرافیکی در تمام قالب های استاندارد فایل کار کنید، همچنین این برنامه گزینه های مفیدی برای چاپ و ارسال تصاویر خود در وب سایت ها دارد. 

این برنامه به طور خاص برای متخصصان طراحی گرافیک طراحی شده است. این برنامه مناسب برای هر یک از کاربران و شرکت های بزرگ است که نیاز به ایجاد بنر تبلیغات با مارک تجاری یکپارچه دارند. شما می توانید از طیف گسترده ای از ابزارها برای ایجاد طرح، تصویر گرافیکی ، تصویر، لوگو، کارت ویزیت، بروشور و همچنین برای طراحی بازی های ویدیویی، وسایل پشت صحنه و لباس استفاده کنید.

سوالات متداول

بله با دریافت دیپلم رسمی از آموزش پرورش اجازه ورود به هر دانشگاهی که مدنظرتون هست .

دیپلم تصویرسازی دیجیتالی شامل 7 مهارت : کاربررایانه، نرم افزار اداری ، شهروند الکترونیکی ، گرافیک رایانه ای فتوشاپ ، کورل ، ایندیزاین ، ایلوستریتور میباشد.

و طی 4 ماه میتویند واحد های تخصصی پاس کنید.

خیر ، برای اخذ دیپلم آموزش پرورش الزاما شما طبق واحد های باقی مانده پروندتون باید در دبیرستان بزرگسال واحد های عمومی مانند : عربی ، ادبیات ،فارسی ، جغرافیا و … بگذرانید.

خیر ، شما 7 تا گواهینامه فنی و حرفه ای و بین المللی دریافت میکنید که برای شما واحد درسی هم داخل دبیرستان محسوب میشود.

بله شما اجازه ثبت نام در دیپلم دوم درسی دارید . و به تمامی هنرجویانی که در این رشته کامپیوتر شرکت میکنند از صفر تا صد آموزش داده میشود.

اساتید دوره
سرفصل های دوره
محتوای مورد زبانه
محتوای مورد زبانه
محتوای مورد زبانه
محتوای مورد زبانه
محتوای مورد زبانه
نظرات شرکت کنندگان
خصوصیات دوره

🔰 شهریه به صورت نقد و اقساط

🔰 ارائه جزوات (کتاب) و سوالات آزمونی تئوری و عملی بروز شده

🔰 دریافت گواهینامه بین المللی و قابل ترجمه برای هر مهارت پاس شده

🔰 امکان اخذ وام خود اشتغالی و طرح های زود بازده

🔰 قابل ارائه به دبیرستان های کارودانش به جای واحد های تخصصی و دریافت دیپلم آموزش و پرورش

🔰 قابل استعلام از طریق لینک سازمان آموزش فنی و حرفه ای

🔰 گواهینامه های تصویرسازی دیجیتالی در آموزشگاه نشان برتر در سازمان آموزش فنی و حرفه ای از سال 1392 صرفا به صورت الکترونیکی صادر میشود.

🔰 این مدارک به علت دارا بودن کد ملی آموزشی شغل ، بین المللی بوده ودر سایر کشور ها معتبر بوده و به رسمیت شناخته میشود و همچنین قابل ترجمه رسمی میباشد .

🔰این مدارک به علت دارا بودن کد بین المللی در سازمانی جهانی کار (ILO) در 186 کشور دنیا معتبر می باشد لیست کشورهای عضو سازمان جهانی کار را در لینک ( ILO) مشاهده نمایید .
همچنین صفحه رسمی ایران در سازمان جهانی کار را در (ILO)  مشاهده کنید.

نمونه گواهینامه دوره
فرم پیش ثبت نام
گالری تصاویر دوره
امتیازدهی
‫0/5 ‫(0 نظر)

15,000,000 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دیپلم تصویرسازی دیجیتالی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *