آموزش برق خودرو / باطری سازی

توضیحات دوره

آموزشگاه برق خودرو

آموزش برق خودرو که به نام آموزش باطریسازی خودرو هم شناخته می‌شود که از دوره‌های متداول آموزشی در زمینه‌ی خودرو است. یکی از دلایل پرطرف‌دار بودن این دوره اهمیت زیاد سیستم برق در اتومبیل است. کار در حوزه‌ی برق خودرو به دلیل پیچیدگی‌های خاص نیاز به تخصص بالایی دارد. زمانی که اجزای مختلف سیستم برق‌رسانی یک خودرو با مشکل مواجه شود نیاز به بررسی و تعمیر فوری خواهند داشت تا ایراد به مرور زمان گسترش نیابد. یک آموزشگاه برتر در زمینه‌ی آموزش مسائل مربوط به برق خودرو نشان برتر است.

این آموزشگاه که در نزدیکی چهار راه ولیعصر واقع شده توسط انواع وسیله‌ی نقلیه قابلیت دسترسی دارد. نشان برتر یک فضای گسترده جهت آموزش دارد. این آموزشگاه کلاس‌های خود را در دو شیفت برگزار میکند. در دوره‌ی برق خودروی این آموزشگاه نحوه‌ی شارژ کردن کولر هم به صورت کامل به شما آموخته خواهد شد.

ضمنا در این آموزشگاه درجه بندی آموزش 1 و 2 معنایی ندارد و تمامی آموزش‌های لازم به در یک دوره به شما داده میشود. به طور معمول مدت زمان این کلاس یک تا سه ماه است. حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در دوره‌ی برق خودرو پایان سوم راهنمایی است. در این آموزشگاه مدرک فنی و حرفه‌ای هم ارائه می‌شود.

آموزش برق خودرو
آموزش برق خودرو و آموزش باطریسازی در آموزشگاه نشان برتر

آموزش برق خودرو و باطریسازی فرصت‌‌های شغلی بسیاری در اختیار شما می‌گذارد.

شرایط آموزش برق خودرو

در ادامه‌ی این متن که در مورد آموزش برق خودرو نوشته شده توضیح خواهیم داد علت نیاز به تعمیر فوری اجزای برق خودرو این است که در صورت خرابی باعث از کار افتادن تمامی بخش‌های ماشین می‌شوند. 

اگر شما علاقه دارید این مهارت کاربردی را آموزش ببینید یکی از بهترین را‌ه‌ها شرکت در دوره‌های جامع و کامل نشان برتر است. به دلیل اهمیت بالای این تخصص هر فردی که توانسته باشد مهارت‌های برق خودرو را به درستی آموزش ببیند می‌تواند به سرعت وارد بازار کار بشود. اگر شما یک آموزشگاه مناسب را درست انتخاب نمایید بعد از یک زمان کوتاه می‌توانید کسب درآمد خوبی هم داشته باشید.

آموزش برق خودرو به دلیل اینکه به یکی از شاخه‌های کاربردی در تعمیرات اتومبیل می‌پردازد اهمیت بالایی دارد. آموزش دوره‌ی برق خودرو به علت افزایش گسترده‌ی آمار ماشین‌ها در دنیای امروز یک راه خوب برای ورود به بازار کار است. در دوره‌ی آموزش برق خودرو تمامی جزئیات برق خودرو و همه‌ی موضوعاتی که برای فراگیری این تخصص نیاز است آموزش داده می‌شود. بعد از فراگیری جزئیات می‌توان در بازار کار هم به موفقیت رسید. همان‌طور که می‌دانید در صورت مهارت بالای شما در یک مدت کوتاه می‌توانید به درآمد بالایی برسید.

سر فصل های دوره آموزش برق خودرو 

در ادامه سرفصل‌های دوره‌ی آموزش برق خودرو را بیشتر به شما توضیح می‌دهیم. از جمله مواردی که در این دوره آموزش داده می‌شود می‌توان به :

 • آموزش تعمیر عیب یابی و رفع عیب قسمت باطری و روش صحیح آن 
 • باز و بست و عیب یابی و رفع عیب استارت
 • باز و بست و عیب یابی و رفع عیب دینام 
 • تست قطعات برقی خودرو مانند رله ها ، دیود ها ، آفتامات ، موتور برف پاک کن ، موتور بخاری ، شیشه بالابر ، برق دزدی و … ،
 • شارژ کولر خودرو
 • تست و عیب یابی قطعات انژکتوری
 • کار با دستگاه دیاگ و … نقشه خوانی
 • سیم کشی خودرو و …

 در انتها با معرفی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای موفق به دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای شوید که جهت اخذ پروانه کسب و کار قابل بهره برداری میباشد.  

تجهیزات در بهترین آموزشگاه برق خودرو

هنگام جستجو برای بهترین آموزشگاه باطریسازی و برق خودرو چند پارامتر مهم وجود دارد که اگر از آنها آگاهی داشته باشید کار شما برای انتخاب آموزشگاه راحت‌تر خواهد شد. هنگامی که قصد دارید آموزشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید نباید صرفاً بر اساس قیمت انتخاب کنید. زیرا در کنار قیمت یک مورد مهم‌تر بازدهی دوره‌ی آموزشی است. 

اگر شما یک در یک دوره‌ی آموزشی بی‌کیفیت شرکت نمایید و در نهایت به درستی آموزش نبینید در واقع مجبور خواهید شد که هزینه‌ی بیشتری بپردازید. از اولین مواردی که باید به آن توجه کنید به روز بودن تجهیزات آموزشگاه است. حرفه‌ی باطریسازی همواره مانند خودروسازی در حال پیشرفت است. به هر میزان که خودروها به سیستم‌های مدرن‌تری مجهز می‌شوند دستگاه‌هایی که برای تعمیر آنها استفاده می‌شود هم باید مدرن باشند.

در صورتی که شما این کار را استفاده از تجهیزات قدیمی یاد بگیرید باعث خواهد شد که آموخته‌های شما کیفیت لازم را نداشته باشد. یک مورد مهم دیگر برای یادگیری این حرفه با تجربه بودن اساتید آموزشگاه مورد نظر است. طبیعتاً سطح علمی و سابقه‌ی بالای اساتید شما روی یادگیری‌تان تأثیر مستقیمی دارد. یک مورد مهم دیگر برای آموزش صحیح این مهارت به روز بودن آموزش‌ها است. 

هر چقدر روش‌های عیب‌یابی و تعمیری که شما در آموزش برق خودرو می‌بینید پیشرفته‌تر باشد مهارت شما هم بالاتر می‌رود. همچنین کیفیت دوره‌های عملی هم اهمیت زیادی دارد. اگر دوره‌های عملی نزدیکی مناسبی به شرایط بازار کار داشته باشد قطعاً شما استفاده‌ی بیشتری از دوره خواهید برد.

و در آخر به این نکته توجه نمایید که آموزشگاه میبایست بعد از دوره با توجه به درخواست هنرجو ، با معرفی به آزمون فنی و حرفه ای شرایط را جهت اخذ مدرک فنی و حرفه ای برق خودرو را فراهم نماید ، که این مهم از اهمیت بالایی برخوردار میباشد.

آموزشگاه فنی و حرفه ای نشان برتر تمامی تلاش خود را به کادری مجرب بکار میگیرند که هنرجویان پس از دوره موفق به اخذ مدرک فنی و حرفه ای برق خودرو شوند.

آموزش تخصصی برق خودرو باعث می‌شود که شما بتوانید یک کسب و کار مستقل راه بیندازید.

آموزش تخصصی برق خودرو باعث می‌شود که شما بتوانید یک کسب و کار مستقل راه بیندازید.

فرصت‌های شغلی بعد از طی دوره در آموزشگاه باطریسازی

یکی از مزایای بزرگ آموزش باطریسازی یا همان آموزش برق خودرو این است که شما می‌توانید اقدام به راه‌اندازی کسب و کار به صورت مستقل بکنید. همچنین به دلیل معتبر بودن مدرک فنی حرفه‌ای در بازار کار با استفاده از آن می‌شود شغل‌هایی مثل باطری ساز خودرو، نصب صفحه کیلومتر، سیم کشی خودرو و شارژ کولر نصب سیستم صوتی خودرو و … را انجام داد. به طور کلی یکی از راه‌های مشغول به کار شدن با استفاده از این دوره استخدام در شرکت‌ها و کارخانجاتی است که کارشان مربوط به تولید یا تعمیر خودرو است. به دلیل اینکه برق خودرو یک سیستم پیچیده دارد اکثر اوقات اینکه به صورت تجربی آن را فرا گرفت سخت است.

مدت زمان دوره آموزش برق خودرو 

سوالی که اکثرا برای هنرجویان پیش می آید اینکه چگونه در مدت زمان کوتاه هنرجو تمامی موارد را در زمینه آموزش برق خودرو فرا خواهد گرفت ؟

آموزشگاه نشان برتر سعی داشته همواره با استفاده از اساتید مجرب فنی و حرفه ای و یا اساتیدی که تجربه لازم و مهارت انتقال مطلب را داشته اند را استفاده نموده تا در کوتاه ترین زمان تجربه ای که با چند سال شاگردی کردن ، شاید هنرجو یاد گرفته را در مدت کوتاه به او انتقال دهند که در این بین همکاری هنرجو را نیز لازم میباشد.که البته این هنر مجموعه آموزشی نشان برتر میباشد.

به دلیل سختی ورود از راه تجربی اکثر افراد شرکت در در دوره‌‌های آموزش برق خودرو را انتخاب می‌نمایند و طبیعتاً آینده‌ی این روش بسیار بهتر است. وقتی که شما مدرک دوره آموزشی برق خودرو را دریافت نمودید قادر خواهید بود در شرکت‌های سازنده اتومبیل‌ استخدام شوید. یکی از دلایل جذابیت گذراندن چنین دوره‌ای این است که شما می‌توانید حتی با اجاره‌ی یک مغازه یک کسب و کار مستقل را راه‌اندازی کنید. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد این دوره‌ی آموزشی به شما می‌دهیم.

آموزش برق خودرو فنی و حرفه ای

دوره‌های آموزش برق خودرو در مجموعه‌ی نشان برتر تحت نظر سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود. مزیت برگزار شدن چنین دوره‌ای زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای این است که کمک می‌کند شما در انتهای دوره یک گواهی مهارت دریافت کنید. به دلیل معتبر بودن این مدرک بعد از پایان دوره‌ی آموزشی امکان دارد آموزشگاه با توجه به شرایط موجود هنرجوهای داوطلب را به مراکز معتبر که درخواست نیرو داشته اند را معرفی نماید. 

آموزش در مجموعه‌ی ما کاملاً مطابق با سرفصل‌های دوره برق خودرو فنی حرفه‌ای می‌باشد. باید دقت بکنید که خیلی از مراکزی که دوره‌ی برق خودرو را برگزار می‌نمایند مجوز سازمان فنی حرفه‌ای را ندارند. در صورتی که یک آموزشگاه فاقد مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه‌ای باشد در انتها زمان گذاشتن شما در آن مجموعه بیهوده خواهد بود.

یکی از اولین مراحل انتخاب یک آموزشگاه مناسب برای دوره آموزش برق خودرو این است که از دارای مجوز بودن آن اطمینان حاصل نمایید. به همین علت یکی از اولین کارهایی که ضروری است پیش از ثبت نام در یک آموزشگاه برق خودرو انجام دهید اطمینان از معتبر بودن آن است. اگر تمایل به شرکت در دوره‌های برق خودرو را دارید در انتهای متن یک آموزشگاه معتبر را بیشتر معرفی می‌نماییم.

دوره های آموزش برق خودرو و باطریسازی

با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف، مجموعه‌ی نشان برتر در واقع بهترین آموزشگاه باطریسازی محسوب می‌شود.

بازار کار بعد از طی دوره آموزش برق خودرو

اگر در زمان اقدام برای شرکت در دوره‌ی آموزش برق خودرو این سؤال برای شما پیش آمده باشد که بازار کار این دوره به چه شکل است یا اینکه این حرفه از درآمدزایی خوبی برخوردار است یا خیر ادامه‌ی این متن را دنبال نمایید. اگر با یک دید آماری و به صورت منطقی یک نگاه به تعداد خودروهایی که به صورت روزانه تولید می‌شوند بیندازیم خواهیم دید که درصد بالایی از خانوارهای کشور ما از خودروی شخصی استفاده می‌نمایند. 

بر اساس بررسی‌ها پیش بینی‌هایی که متخصصین انجام داده‌اند در آینده‌ای نزدیک میزان تولید این محصول بیشتر هم خواهد شد. در کنار این موضوع یک عامل دیگر که نیاز به مهارت‌های مربوط به برق خودرو را بیشتر می‌کند ضروری بودن این سیستم برای کارایی استاندار خودرو است. به عبارت دیگر برق خودرو در حکم شریان‌های یک اتومبیل است که امکان دارد ایراد جزئی داخل آن باعث شود اتومبیل به صورت کلی از کار بیفتد. به این نکته توجه داشته باشیم که همیشه سیستم برقی و الکترونیکی خودرو در حال پیشرفت و به آن کار برقی خودرو همیشه مورد توجه بوده است.

پرداختن به کاری مانند تعمیر سیم کشی یا تمامی موارد مربوط به سیستم‌های الکترونیکی اتومبیل بدون گذراندن دوره‌ی برق خودرو بسیار سخت و شاید بتوان گفت غیر ممکن است. برق خودرو یک امر تخصصی است که افراد دارای خودرو می‌دانند بهتر است برای تعمیر آن تنها به افراد مجرب و حرفه‌ای در این زمینه مراجعه نمایند. حتی افرادی که اطلاعاتی کلی در مورد رشته‌ی برق دارند نمی‌توانند ادعا کنند که متخصص برق خودرو می‌باشند. در آخر باید گفت تمامی عواملی که ذکر شد در کنار هم باعث می‌شود افراد متخصص در این حرفه، یعنی کسانی که دوره برق خودرو (باطریسازی) را گذرانده‌اند بازار کار بسیار خوبی داشته باشند و بتوانند به یک کسب و کار ایده آل برسند. 

درآمد شغل باطریسازی یا همان تعمیر برق خودرو

به دلیل تقاضای بالا برای خدمات مربوط به برق خودرو در صورتی که هر فرد بعد از گذراندن آموزش برق خودرو یک سری از نکات جزئی را رعایت نماید می‌تواند به راحتی به درآمدی مناسب دست پیدا کند. در کنار مهارت بالا که از ملزومات موفقیت در هر تخصصی است یکی از موارد مهم برای موفقیت در شغل برق خودرو ارتباط خوب با مشتریان است. به دلیل اینکه اکثر افراد دوست دارند شخصی که به آنها خدمات ارائه می‌کند خوش‌رو باشد در صورتی که برخورد مناسبی داشته باشید و در کنارش از مهارت بالایی در این کار برخوردار باشید دیگر مانعی برای کسب درآمد بالای شما وجود نخواهد داشت.

هزینه آموزش برق خودرو

اگر به دنبال آموزشگاه برق خودرو تهران هستید بهتر است فقط به هزینه‌ی کلاس‌ها توجه نداشته باشید.

به طور کلی با گذراندن دوره آموزش برق خودرو و راه‌اندازی شغلی مانند باطری سازی یا همان برق خودرو می‌توان یک زندگی مناسب را مدیریت نمود. یکی از راه‌های کسب درآمد در این شغل فروش ضایعات الکترونیک مانند دینام، باطری، استارت  و… است. به طور متوسط درآمد فردی که در این شغل مبتدی است حدوداً 10 تا 15 میلیون تومان خواهد بود. درآمد شخصی که در این شغل مهارت بالایی دارد هم به 50 میلیون تومان و بالاتر می‌رسد. البته این درآمد بسته به منطقه‌ای شما در آنجا فعالیت می‌نمایید و ماشین‌های تعمیر می‌کنید متغیر است. در صورتی که ماشین‌هایی که به تعمیرگاه شما مراجعه می‌نمایند لوکس باشند طبیعتاً درآمد شما هم بالاتر خواهد بود. اما به طور کلی درآمد شما از این شغل همان گونه خواهد بود که بالاتر ذکر شد.

در پایین شما میتوانید به نرخ دستمزد خدمات باطریسازی نیز توجه نمایید.

سوالات متداول

مدارک معتبر و بین المللی ، کلاس های 100 % عملی ویژه بازار کار و پشتیبانی بعد از دوره ها

خیر ، آشنایی با انواع ECU  در دوره برق خودرو آموزش داده میشود و دوره ECU  یک دوره مجزا و به صورت تخصصی برگزار میگردد.

بله هر کسی که علاقه به باطریسازی دارد میتواند در این کلاس شرکت نماید زیرا این دوره پیش نیاز ندارد. و محدودیت سنی نداره.

بله هم آموزش و هم مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه ای برای خانم ها در آموزشگاه نشان برتر فراهم است.

در کلاس های برق خودرو تمامی مباحث آموزشی در دو بخش تئوری و عملی در کارگاه آموزشگاه نشان برتر برگزار میگردد و با تجهیزات کامل مثل : دینام ، استارت ، سیم کشی ،دستگاه تست ایسیو ،  دستگاه شست و شوی انژکتور ، دستگاه تست و شارژ باطری و بسیاری از تجهیزات دیگر ….

اساتید دوره
سرفصل های دوره

آموزش کار با ابزارهای تخصصی برق خودرو : مولتی‌متر (ولت متر) ، هویه ،کار با کولیس،کار با میکرومتر، تستر خودرو و یادگیری مقدمات برق : شدت جریان، توان الکتریکی و مقاومت گیری و رسانا انتقال جریان ، مقاومت 

آشنایی با مدارهای سری، موازی و مختلط در خودرو ، آموزش باطری خودرو ، کار با هیدرومتر، روش شارژ باطری ، شارژ تند و کند ، شناسایی قطب های باطری به روش های مختلف روی خودرو ، کار عملی روی مدارات سری و مدار موازی روی تابلو و کار با مولتی متر و آمپر متر

آموزش تست اتوماتیک راهنمای خودرو، روش نصب و تست و کار سوییچ خودرو ، شناسایی ترمینال های سوئیچ و روشن کردن خودرو بدون سوئیچ ، آموزش تست انواع کلیدها، آفتامات، شناسایی ترمینال های آن، رله‌ها ، خازن‌ ، تست دیودها و ترانزیستور و شناسایی پایه های ورودی و خروجی یا ترمینال های آن

آموزش عیب یابی و آشنایی با دینام ، دینام های جدید (آلترناتور) روش صحیح باز و بست و تشریح آن‌ و تست و عیب یابی و رفع عیب قطعات دینام  : استاتور ، روتور ، دیود ، یا رکتی فایر با مولتی متر و اهم متر تست لامپ و باطری و همچنین تست دینام  روی دستگاه تست آلترناتورو تشخیص خرابی بلبرینگ های  دینام ها

آموزش، کار با استارت و انواع استاترو روش صحیح با ز و بست عیب یابی و رفع عیب به  صورت عملی و تشریح اجزای آن مانند آرمیچر ، دنده استارت ، کلاچ یک طرفه ، کالکتور ،و بالشتک استارت ، بوش های آن ، زغال ها و جا زغالی ، تست تمامی قطعات استارت، قبل و بعد از تعمیر با مولتی متر و تست لامپ و تست موتور استارت به صورت زنده و عملی و عیب یابی آن با دستگاه تست آرمیچر

آموزش سیستم جرقه خودرو ، و آشنایی با اجزای آن مانند: کوئل ، دلکو، وایر، شمع، باطری و سوییچ ، شناسایی و تست قطعات مانند کوئل ، وایر، خازن و پلاتین و همچنین تستو عیب یابی و رفع عیب سوئیچ با مولتی متر وتست لامپ نصب سیستم جرقه روی موتور روشن (به صورت کاملا زنده و عملی) و عیب یابی سیستم جرقه در حالت موتور روشن

آموزش سیستم سوخت‌رسانی انژکتوری،آشنایی با  اجزای آنها سنسورها، کامپیوتر خودرو و عملگرها، نام قطعات  محل آنها  روی موتور  وآموزش تست  اهمی قطعات با دستگاه مولتی متر و همچنین تست سیستم سوخت رسانی انژکتوری روی موتور روشن خودرو  اموزش کار با مولتی پراپ و تستر ها و کار با دستگاه دیاگ  به صورت کاملا زنده روی موتور روشن و خاموش بصورت کاملا زنده 

 اموزش وعیب‌یابی، سیستم کولر خودرو، یا همان ارکاندیشین  و تهویه مطبوع خودرو، کمپرسور، کندانسور و اواپراتور ، فن رادیاتور و فن کولر خودرو ،  آموزش تشخیص نشت یابی و عیب یابی آموزش وکیوم و  آموزش روش صحیح شارژ گاز کولر خودرو به صورت کاملا عملی و زنده و واقعی روی خودرو

 اموزش نقشه خوانی تشریح مدارهای الکتریکی خودرو  سیم کشی راهنمای خودرو، سیم کشی  مداربوق خودرو ، سیم کشی  برف پاکن ومدارچراغ سقفی،سیم کشی  مدارنور بالا و پایین،  سیم کشی بخاری تست و عیب‌یابی و تعمیرآن‌ها تشریح مدارهای الکتریکی

 اموزش مدار های نشان‌گرهای آمپر ،آب، و فشار روغن موتور،خودرو اموزش و تشریح مدارهای بخاری،  مدار رادیوپخش، مدار سیم کشی گرمکن شیشه عقب و آینه و فلاشر ، سیم کشی مدار شیشه‌بالابر، سیم کشی مدار ساعت ومدار آب‌پاش

  اموزش و کار سیم کشی مدار قفل مرکزی تست عیب یابی و رفع عیب در خودرو ها و همچنین سیم کشی مدار برقی سیستم خنک کننده خودرو 405 و فن ها  و شناسایی رله ها و یونیت فن وتست و عیب یابی آن و ECU در مدار خودرو ها

نظرات شرکت کنندگان
خصوصیات دوره

اعتبار مدرک فنی و حرفه‌ای

همان‌طور که ذکر شد در انتهای دوره آموزش برق خودرو یک مدرک که از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای صادر شده به شما اعطا می‌شود. اعتبار و کاربرد مدرک فنی حرفه‌ای به چند دلیل مختلف بالا است. مدرک فنی حرفه‌ای یک مدرک بین‌المللی به حساب می‌آید. این مدرک در کشورهای مختلفی قابلیت ترجمه دارد و پذیرفته می‌شود. مدارک سازمان فنی حرفه‌ای در همه‌ی کشورهایی که عضو شورای بین‌المللی کار هستند پذیرفته می‌شوند. شورای بین‌المللی کار سازمانی است که هر کشوری که عضو آن شود مدارک مهارتی آن در سایر کشورها پذیرفته خواهد شد.

مدرک دوره‌ی آموزش برق خودرو در کشورهای دیگر هم کاربرد زیادی خواهد داشت. در اکثر کشورها به دلیل اهمیت بیشتری که به مهارت نسبت به مقطع تحصیلی داده می‌شود این مدرک می‌تواند از مدارک دانشگاهی هم معتبرتر باشد. در ادامه در مورد مزایای این مدرک بیشتر توضیح می‌دهیم. از اولین فوایدی که گرفتن این مدرک دارد توانایی دریافت وام و تسهیلات است. شما می‌توانید با تحقیق در مورد روش‌های دریافت تسهیلات با استفاده از مدرک فنی و حرفه‌ای وام دریافت نمایید. یک مورد دیگر که باعث مزیت بالای گذراندن دوره‌ی آموزشی برق خودرو :

گواهینامه برق خودرو فنی و حرفه ای بر اساس مواد 6 و 13 قانون صنفی مصوب 24-12-1382 مجلس شورای اسلامی و اصلاحات بعدی آن  جهت اخذ پروانه کسب و کار قابل بهره برداری میباشد.

آموزش سیم کشی خودرو از جمله مباحثی است که در دوره‌ی برق خودرو به آن پرداخته می‌شود.

زمانی که شما به مهارت بالایی در برق خودرو برسید می‌توانید از آن درآمد بالایی برخوردار شوید . مدرک برق خودرو فنی حرفه‌ای همچنین امکان تحصیل برای کسانی که موفق به دریافت دیپلم نشده‌اند ، به این صورت که شما با اخذ این 2 مهارت مکانیک خودرو و تنظیم موتور (تون آپ) با سرعت بیشتری در بازار کار استخدام خواهید شد. یکی از شیوه‌های استخدام در مجموعه‌های مختلف این است که یک مدرک معتبر را ملاک قرار دهند. از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین استفاده‌های مدرک فنی حرفه‌ای می‌توان به استفاده‌اش جهت انجام کارهای مهاجرت و دریافت ویزا اشاره نمود.

مدارک فنی و حرفه ای برق خودرو دارای کدملی شغل بوده و بین المللی میباشد. شاید برای شما سوال باشد که کیفیت خودرو های داخل ایران با خودروهای خارج تفاوت زیادی دارد که در جواب باید گفت که کشور های مهاجر پذیر این را میدانند که شخص اگر در موارد کلی برق خودرو مهارت داشته باشد ، در مدت کوتاه میتواند آموزش های که در کالج ها به او داده میشود را فرا گیرد و از پی مخارج خود در آنجا برآید.

مزایای شرکت در دوره‌ی آموزشی برق خودرو

علاقه‌مندان به شرکت دوره‌ی آموزش برق خودرو می‌توانند از فواید زیاد این دوره برخوردار گردند. طبق نظرهایی که شرکت کنندگان در دوره‌های نشان برتر ابراز کرده‌اند آموزش‌های مربوط به برق خودرو بسیار کاربردی است. در واقع یکی از کاربردی‌ترین و مفیدترین دوره‌های آموزشگاه نشان برتر دوره‌های برق خودرو است. یکی از مزیت‌های دیگر شرکت در چنین دوره‌ای این است که نیاز به پیش نیاز خاصی ندارد. شرکت کنندگان در دوره‌های این مجموعه صفر تا صد مباحث مربوط به برق خودرو را فرا می‌گیرند. در انتها یک مسئله‌ی مهم این است که شما با یادگیری مباحث برق خودرو می‌توانید به راحتی در بازار کار فعالیت نمایید. در ادامه به مواردی که جزو مزیت‌های شرکت در دوره‌ی آموزش برق خودرو محسوب می‌شوند اشاره خواهیم نمود.

برای آموزش باطریسازی بهتر است در انتخاب آموزشگاه مورد نظر دقت نمایید.

مهم‌ترین فواید شرکت در این دوره آموزشی برق خودرو 

از مسائل مهم شرکت در دوره‌ی آموزش برق خودرو برخوردار شدن از تعالیم استادانی است که خود مهارت بالایی در انتقال مطلب در این زمینه را دارند. همچنین شما با شرکت در مجموعه‌ی ما از کارگاه‌هایی مجهز به ابزاری پیشرفته استفاده خواهید کرد. اینکه شما با کمک تجهیزات به‌روز آموزش ببینید اهمیت بالایی دارد. در آخر دوره مدرک فنی و حرفه‌ای به شما اعطا خواهد شد که مزیت‌های آن را هم برای شما شرح دادیم. آموزشگاه نشان برتر متعهد خواهد بود تا زمانی که شما مشکلاتی در یادگیری دارید به شما آموزش دهد و این مسئله به کوشش خود شما هم بستگی خواهد داشت.

بعد از پایان دوره هم شما می‌توانید از کمک‌های این مجموعه برخوردار بشوید. اگر شما از مناطقی غیر از تهران به این مجموعه مراجعه می‌کنید ، نشان برتر با معرفی خوابگاه به شما مشکل اقامت را حل خواهد کرد. آموزشگاه نشان برتر سعی می‌کند کلاس‌ها را با کیفیت بالا برگزار نماید. برگزاری دوره‌های آموزشی با نفرات کم شرکت کننده باعث می‌شود کیفیت آموزش بالاتری را تجربه نمایید. به دلیل اینکه آموزشگاه نشان برتر در مرکز شهر واقع شده شما می‌توانید با استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی و با راحتی به این آموزشگاه مراجعه نمایید  و از مترو و دیگر وسایل نقلیه عمومی استفاده نماید.

آموزش صفر تا صد برق خودرو

به دلیل مواردی که بالاتر ذکر کردیم دوره‌ی آموزش برق خودرو در مؤسسه نشان برتر طرف‌داران زیادی دارد. شما می‌توانید تمامی جزئیات مربوط به این شغل و در واقع صفر تا صد این حرفه را در دوره‌ی ما آموزش ببینید. شما بعد از گذراندن این دوره به صورت کامل و تمرین مناسب آماده‌ی فعالیت در بازار کار خواهید بود. اساتید آموزشگاه ما به دلیل سابقه‌ای که در آموزش این مهارت دارند سعی می‌کنند اشکالات متداول و خطاهایی که ممکن است برای شما پیش بیاید را رفع نمایند. در صورتی که شما این دوره را به صورت کامل طی کنید در انتها به مرحله‌ای خواهید رسید که به تمامی مفاهیم موجود در برق خودرو تسلط پیدا کنید. در ادامه یک سری از سؤالاتی که معمولاً برای کسانی که قصد شرکت در این دوره دارند، پیش می‌آید را رفع می‌نماییم.

برای آموزش باطریسازی بهتر است در انتخاب آموزشگاه مورد نظر دقت نمایید.

جزئیات دوره‌ی برق خودرو

ممکن است یکی از سؤالاتی که هنگام مراجعه برای شرکت در دوره‌ی برق خودرو برای شما پیش می‌آید این باشد که آیا آموزشگاه از تجهیزات خوبی برخوردار است یا خیر. در جواب این سؤال باید گفت که مؤسسه‌ی ما با برخورداری از یک کارگاه مجهز و به‌روز می‌تواند تمامی مباحث مربوط به برق خودرو را به شما آموزش بدهد. یکی از سؤالات متداول دیگر این است که آیا در این دوره مباحث مربوط به سیستم انژکتور هم آموزش داده می‌شود که جواب آن مثبت است. در دوره برق و انژکتور که آموزشگاه ما برگزار می‌کند در کنار مطالب مربوط به برق خودرو مسائل مربوط به سیستم انژکتور هم آموزش داده می‌شود.

شما با شرکت در دوره‌های آموزشگاه نشان برتر می‌توانید به تکنیک‌های نقشه خوانی و عیب یابی هم مسلط بشوید. نقشه خوانی از مسائلی است که در حرفه‌ی برق خودرو اهمیت بالایی دارد. همچنین شما در دوره‌ی برق خودرو روش‌های مربوط به کار با دستگاه دیاگ را هم فرا می‌گیرید. هزینه‌ی شرکت در دوره‌های برق خودرو که توسط آموزشگاه نشان برتر برگزار می‌شود با لحاظ کردن یک تخفیف بزرگ از مبلغ پنج میلیون و دویست هزار تومان به مبلغ سه میلیون و سیصد هزار تومان کاهش پیدا کرده است. هزینه‌ی شرکت در دوره‌های برق خودرو نشان برتر با توجه به امکاناتی که ارائه می‌کند بسیار مناسب است. در مجموعه ما آموزش مکانیک خودرو نیز به صورت صفر تا صد ارائه می شود. 

چند مورد از مباحث مهمی که در این دوره آموزش داده می‌شود

مباحثی که در این دوره به شما آموزش داده می‌شود بسیار گسترده و جامع است. در ادامه تنها به چند مورد از مسائل مهم در این دوره می‌پردازیم. سرفصل‌های این دوره از جمله آموزش کار با تجهیزات تخصصی برق خودرو، یادگیری مباحث مربوط به مدار و باتری خودرو، شارژ باطری ، کار با مولتی متر ، آموزش و عیب یابی استارت و دینام ، سیستم جرقه، آموزش کار روی سیستم سوخت رسانی انژکتور، سیستم کولر خودرو، تشریح مدارهای الکتریکی، نشانگرهای آمپر آب، سیم کشی مدار قفل مرکزی و بسیاری از مباحث دیگر از جمله مواردی است که در دوره‌ی برق خودرو آموزش داده می‌شود.

توانایی هایی که هنرجو بعد از دوره آموزش برق خودرو باطری سازی به آن میرسد:

 • کمک های اولیه
 • فلز کاری (اندازه گیری ،لحیم کاری ، ابزارهای عمومی و تخصصی)
 • مدارهای الکتریکی خودرو
 • باتری و سیستم شارژ خودرو ، دینام
 • استارت خودرو
 • سیم کشی و نصب تمام چراغ های خودرو
 • بخاری و کولر خودرو
 • سیستم صوتی خودرو (آنتن ، رادیو پخش و … )
 • تجهیزات جانبی خودرو (شیشه بالابر، فندک ،آینه برقی ، شیشه گرم کن و …)
 • برف پاک کن و شیشه شوی خودرو
 • سیستم سوخت رسانی و جرقه زنی انژکتوری (ECU، دستگاه دیاگ و …)
 • سیستم خنک کاری خودرو (فن) و حسگر های مربوط
 • نشان دهنده های خودرو

امکانات مورد نیاز این کار

 یک مورد دیگر که کارآموزان دوره‌ی آموزش برق خودرو باید بدانند این است که ابزار مورد نیاز برای این کار یک طیف وسیع دارد. یعنی شما می‌توانید با چند ابزار ساده کار خود را شروع نمایید یا بعد از خرید ابزار میلیونی فعالیت خود را آغاز نمایید. البته نمی‌توان انکار کرد که در صورت داشتن ابزار پیشرفته کیفیت کار شما بالاتر خواهد رفت و در طولانی مدت درآمدتان هم افزایش پیدا خواهد کرد. از ابزاری که برای شروع این کار استفاده می‌شود می‌توان به: مولتی متر ، تست لامپ ،دیاگ ، دستگاه شارژ باطری ، تست دستگاه ، تست باطری ، دستگاه تست دینام ، دستگاه انژکتور شور ، انبردست ،پیچ گوشتی، آچاررینگی، سیم لخت کن ، هویه ، دستگاه شارژ باطری  و… اشاره کرد. بعد از شروع کار و طی مراحل اولیه می‌توانید به هر میزان که درآمد دارید درصدی را صرف خرید تجهیزات بهتر نمایید.

اساتید دوره آموزش برق خودرو

برای آموزش صفر تا صد برق خودرو می‌توانید از دوره‌های مجموعه‌ی نشان برتر استفاده نمایید.

آموزشگاه نشان برتر

اگر مایل هستید آموزش برق خودرو را طی کنید و از زمان برگزاری این دوره آگاهی پیدا کنید بهتر است به راه‌های ارتباطی آموزشگاه نشان برتر مراجعه نمایید. آموزشگاه نشان برتر در نزدیکی مترو تئاتر شهر واقع شده است خدمات ثبت نام و مشاوره جهت ثبت نام را ارائه می‌نماید. شما قادر خواهید بود برای ثبت نام یا دریافت مشاوره با شماره تلفن 02166977100 تماس حاصل نمایید. یکی از مزایای نشان برتر سابقه‌ی بالایش در تربیت نیروهای متخصص برای بازار کار ایران است. یکی از بهترین دوره‌های این آموزشگاه دوره‌ی برق خودرو است که با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه‌ای برگزار می‌شود. همچنین پیدا کردن نشانی این آموزشگاه از طریق گوگل مپ به راحتی ممکن است. برای آشنایی بیشتر با مجموعه‌ی نشان برتر می‌توانید به اینستاگرام نشان برتر با آیدیneshanebartar  مراجعه نمایید.

نمونه گواهینامه دوره
گالری تصاویر دوره
امتیازدهی
‫0/5 ‫(0 نظر)

6,000,000 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش برق خودرو / باطری سازی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *