آموزش مکانیک خودرو

توضیحات دوره

معرفی دوره آموزش مکانیک خودرو

در اینجا قصد داریم دوره آموزش مکانیک خودرو را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم. خودروسازی ایران پس از صنعت نفت یکی از بزرگترین صنایع در کشور شناخته شده است. امروزه دو شرکت مطرح داخلی سایپا و ایران خودرو به تولید خودروهای متنوعی در تیراژ بالا می­پردازند. سایر شرکت­های خودروسازی نیز در کنار این دو کمپانی به تولید و مونتاژ خودروهای داخلی و خارجی دیگری مشغول هستند. به دلیل تولیدات متنوع خودرو توسط این کمپانی­های بزرگ، مباحث مکانیکی خودرو بسیار فنی و تخصصی شده است. لذا تسلط به مهارت­ ِمکانیکی خودرو نیاز به یادگیری مباحث مربوطه در مراکز آموزشی معتبر دارد.


در راستای سرویسِ تعمیر و نگهداری اصولیه خودروها؛ جامعه نیازمند افرادی متخصص و مجرب در زمینه مکانیک خودرو است. آموزشگاه ­های تخصصی بسیاری در زمینه آموزش مباحث مکانیک خودرو فعالیت دارند. در دوره مکانیک خودرو هنرجویان تعمیرات انواع خودروهای داخلی مانند: پراید، پژو 206، پژو 405، ال­نود، TU5، EF7 را به صورت جامع و اصولی آموزش می­بینند. آموزش­ مکانیک خودرو به صورت تئوری و تجربی صورت می­پذیرد و هنرجویان پس از طی نمودن این دوره می­توانند وارد بازار کار شوند.

دوره آموزش مکانیک خودرو
آموزش مکانیک خودرو به صورت صفر تا صد

ضرورت آموزش مکانیک خودرو در یک آموزشگاه معتبر

مکانیک خودرو به عنوان یکی از مشاغل محبوب جامعه، طرفداران بسیار زیادی دارد. در گذشته بسیاری از والدین، فرزندان نوجوان خود را جهت یادگیری حرفه مکانیکی خودرو در کارگاه های مکانیکی مشغول به کار می کردند. این افراد پس از چند سال به راحتی می توانستند به عنوان یک مکانیک مستقل به اشتغال بپردازند. در دهه های گذشته تنوع خودروها بسیار کم بود و چند خودروی نام آشنا، درصد بالایی از کل خودروهای موجود در کشور را به خود اختصاص داده بودند. افراد آماتور به عنوان شاگرد مکانیکی در مدت زمانی کوتاه با مسائل فنی این خودروهای پر شمار آشنا می شدند. همچنین به دلیل ساده بودن سیستم این خودروها، یادگیری مکانیکی آن ها تقریبا سهل و آسان بود. اما در حال حاضر وضعیت متفاوت شده است و شاهد دگرگونی عظیمی در صنعت خودرو هستیم؛ به طوری که یک مکانیک بایستی به دانش روز دنیا مسلط باشد.
نشان برتر به عنوان یک آموزشگاه مکانیک خودرو با بیست سال سابقه فعالیت آموزشی از اعتبار بالایی در سطح شهر تهران برخوردار است. این آموزشگاه دارای یک فضای آموزشی کاملا کارگاهی و مجهز می باشد که بر اصل احترام به هنرجویان بنا شده است. هدف مجموعه نشان برتر، آموزش مهارت مکانیکی خودرو  با استانداردی بالا به هنرجویان می باشد. بسیاری از هنرجویانی که در این مرکز آموزشی مهارت مکانیکی خودرو را آموزش دیده اند در حال حاضر به عنوان مکانیک در بازار مشغول به کار هستند.

یادگیری آموزش مکانیک خودرو
ضرورت یادگیری  آموزش مکانیک خودرو در آموزشگاه های معتبر کشور (ضرورت طی نمودن دوره آموزش مکانیک خودرو در آموزشگاه های معتبر کشور)

لزوم ثبت نام در آموزشگاه های مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای

مراکز بسیار زیادی در حوزه آموزش مکانیک خودرو فعالیت دارند و هنرجویان این دغدغه را دارند که کدام مراکز را بایستی جهت یادگیری این مهارت انتخاب نمایند. بدون تردید یکی از مهمترین شاخصه ها در انتخاب یک آموزشگاه معتبر مکانیک خودرو، اعطای مدرک معتبر از سوی آموزشگاه در پایان دوره می باشد. معتبرترین مدرک در کشور ما مدرک تایید شده از طرف سازمان فنی و حرفه ای است. در نتیجه هنرجویان باید جهت ثبت نام در دوره آموزشی مکانیک خودرو یکی از آموزشگاه های مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای را انتخاب نمایند. آموزشگاه های فنی و حرفه ای طبق یک استاندارد مشخص موظف به آموزش سرفصل های ارائه شده از سوی سازمان هستند. این سرفصل ها به گونه ای انتخاب شده اند که تمامی بخش های مرتبط با مکانیکی خودرو را پوشش می دهد.

یک هنرجو با پشت سر گذاشتن موفق دوره مکانیک خودرو و برخورداری از مدرک فنی و حرفه ای مکانیک خودرو مزایای بسیار زیادی را به دست خواهد آورد. بر اساس قوانین موجود در کشور ما یک فرد فقط در صورت برخورداری از جواز کسب می تواند شغل مورد نظر خود را راه اندازی نماید. حرفه مکانیکی خودرو نیز از این قاعده مستثنی نیست و نیازمند دریافت جواز کسب از اتحادیه مربوطه است. یکی از الزامات در فرایند دریافت جواز کسب، برخورداری متقاضی از گواهینامه معتبر فنی و حرفه ای می باشد. به این ترتیب هر فردی که قصد دایر نمودن یک کارگاه مکانیکی را داشته باشد، در وهله اول بایستی آموزش مکانیک خودرو را دیده و  مدرک فنی و حرفه ای مکانیک خودرو را داشته باشد . همچنین با استفاده از این مدرک معتبر می توان مبالغ قابل قبولی در قالب وام از طریق بانک ها و موسسات مالی جهت توسعه کسب و کار دریافت نمود.

انتقال با کیفیت علم و دانش تعمیرات مکانیکی خودرو از طرف اساتید به هنرجویان

در انتخاب یک آموزشگاه مکانیکی  خودرو، علاوه بر محیط آموزشی مناسب و تجهیزات بایستی به اساتید مجموعه نیز توجه ویژه شود. مهارت مکانیکی خودرو به دلیل تخصصی بودن نیازمند استفاده از یک استاد با تجربه برای آموزش می باشد. در واقع یک آموزشگاه با فضای آموزشی مناسب اگر از اساتید متخصص و با تجربه برخوردار نباشد، بازدهی چندانی نخواهد داشت. آموزشگاه های معتبر برای بخش های مختلف خودرو از اساتید اختصاصی استفاده می کنند. هر استاد به صورت تخصصی بر روی بخش محوله تمرکز دارد؛ به این ترتیب تمامی بخش ها با کیفیت بالا به هنرجویان آموزش داده می شود. با توجه به اینکه تکنولوژی های به کار رفته در صنعت خودروسازی با سرعت بالایی در حال پیشرفت است، خودروها نیز به صورت مستمر با تغییر و دگرگونی همراه می شوند. به همین دلیل اساتید آموزشی مهارتی همچون مکانیک خودرو بایستی همیشه علم و دانش خود را در این حوزه آپدیت سازند.
مرکز آموزشی نشان برتر در استفاده از اساتید وسواس بسیاری زیادی را به خرج می دهد. تمامی اساتید این مجموعه از اعتبار بالایی در زمینه آموزش مباحث مکانیک خودرو برخوردار هستند. این اساتید با اینکه تجربه بالایی در زمینه مکانیک خودرو دارند ولی بر اساس قوانین آموزشگاه موظف به یادگیری مباحث فنی و تئوریک جدید مکانیک خودرو هستند. نشان برتر تضمین می نماید که هر هنرجو با هر سطح سواد، تمامی موارد موجود در سرفصل مکانیک خودرو را به صورت کامل و جامع آموزش می بیند.

استفاده از اساتید مجرب و حرفه ای در دوره های آموزشی مکانیک خودرو (ضرورت استفاده از اساتید حرفه ای و مجرب در دوره های آموزش مکانیک خودرو)

آشنایی با ابزار و تجهیزات مکانیکی و آموزش از پایه به هنرجویان

نشان برتر به عنوان یک مرکز با کیفیت ارائه دهنده دوره های متنوع آموزش مکانیک خودرو، آموزش برق خودرو، دارای یک کارگاه آموزشی با امکانات و تجهیزات کامل و مدرن می باشد. هنرجویان در این کارگاه تمام آموزش های لازم را دریافت می کنند. در اولین گام هنرجویان بایستی با ابزار و تجهیزات مکانیکی و نحوه کار با آنها آشنا شوند، زیرا آموزش های نشان برتر بر پایه عدم آشنایی هنرجویان با اصول مکانیکی بنا نهاده شده است. در ادامه هنرجویان با قطعات و بخش های مختلف خودرو و نحوه عملکرد آنها آشنا می شوند.

آشنایی با ابزار مکانیکی و بخش های داخلی خودرو در اولین مرحله از دوره آموزش مکانیک خودرو (آشنایی با ابزار مکانیکی و بخش های داخلی خودرو در اولین مرحله از آموزش مکانیک خودرو)

اهمیت بالای آموزش عیب یابی و نحوه تشخیص صحیح ایرادات خودرو در آموزش مکانیک خودرو 

پس از آشنایی کامل کارآموزان با ابزار و اجزای خودرو ، نوبت به آموزش های مورد نیاز برای تعمیر موتور خودرو فرا می رسد. یکی از مهمترین عواملی که یک مکانیک را از سایرین متمایز می سازد، عیب یابی و تشخیص صحیح ایرادات موتور خودرو می باشد. در واقع اگر منشاء عیب به درستی تشخیص داده نشود، کل مسیر تعمیر به صورت اشتباه ترسیم می شود. در آموزشگاه های معتبر و با کیفیت یکی از مهمترین آموزش ها نحوه صحیح عیب یابی می باشد که توسط اساتید مجرب آموزش داده می شود. یک تعمیرکار هر چقدر هم در زمینه فنی خبره باشد، اگر عیوب را به درستی تشخیص ندهد بدون شک محکوم به شکست خواهد بود.

آموزش مکانیک خودرو به صورت عملی با جزییات کامل
فرایند آموزش مکانیک خودرو در آموزشگاه نشان برتر به این صورت می باشد که پس از آشنایی با تجهیزات و ابزارهای مکانیکی با تشخیص صحیح عیوب وارد کارگاهی تعمیرات عملی بخش های مختلف خودرو می شویم. در این مرحله ابتدا هنرجو تعمیرات مربوط به موتور خودرو را آموزش می بیند. در این بخش تعمیرات مربوط به سرسیلندر، سوپاپ ها، آب بندی سوپاپ ها، یاتاقان و تمام جزییات ریز آموزش داده می شود. پس از تعمیرات موتور نوبت به آموزش تعمیرات سیستم جرقه دلکوی و انژکتوری می رسد. در سیستم جرقه هنرجو با مباحث تعمیرات مربوط به سیستم جرقه آشنا میشود.

آموزش جامع مکانیک خودرو به صورت عملی (آموزش مکانیک خودرو به صورت عملی با جزییات کامل)

در گام بعدی هنرجویان با مباحث مربوط به روغن کاری آشنا شوند . جهت آموزش روغنکاری کارآموزان به صورت کامل با مسائل مربوط به اویل پمپ ، مدار روغن کاری ، شناخت انواع روغن ها به صورت کامل آشنا میشوند سپس نوبت به آموزش بخش خنک کاری میرسد که در این بخش مباحث مربوط به رادیاتور ، واترپمپ و ترموستات و خرابی های احتمالی آموزش میبیند .

در مرحله بعدی آموزش و تعمیرات و عیب یابی و رفع عیب سیستم جرقه میرسد و هنرجویان با مباحث مربوط به سیستم جرقه مانند :

انواع کویل ها ، شمع ها ، وایر ها و تنظیمات و عیب یابی آن آشنا میشوند .

در این مرحله بعدی سیستم انتقال قدرت شامل گیربکس و دیفرانسیل به صورت جامع آموزش داده میشود و در بخش بعدی آموزش نوبت می رسد به آموزش سیستم انژکتور که به طور مفصل آموزش داده میشود و در آخر سیستم تعلیق که شامل فرمان چرخ ها و زوایای آن کمک فنر و شاسی و به طور کامل آموزش داده میشود.

 

آموزش اختصاصی سیستم انژکتور و تست قطعات کار با انواع دستگاه دیاگ

یکی دیگر از بخش های آموزش مکانیک خودرو، تست قطعات خودرو با دستگاه دیاگ است. امروزه خودروها به سمت کامپیوتری شدن گام بر می دارند و کامپیوترها به وسیله سنسورها، تجهیزات مکانیکی و الکتریکی خودروها را کنترل می کنند. دستگاه هایی به نام دیاگ وجود دارند که با اتصال به این کامپیوترها قابلیت عیب یابی و رفع عیوب را فراهم می آورند. یکی از آموزش هایی که بایستی به هنرجویان ارائه گردد، نحوه صحیح کار با انواع دیاگ  و تست سنسور ها می باشد. به این ترتیب یک مکانیک می تواند بسیاری از خطاهای خودروهای متنوع را به سادگی تشخیص داده و رفع نماید. یک مکانیک بایستی به تمامی مباحث روز مکانیکی تسلط داشته باشد تا بتوانند در دنیای کسب و کار برای خود اعتبار کسب نمایند.

آموزش مکانیک خودرو به صورت ملموس در محیط تعمیرگاهی
پس از انجام فرایند آموزش مکانیک خودرو در کارگاه آموزشی، هنرجویان بایستی وارد محیط کارگاهی شوند. در این محیط هنرجویان به صورت زنده بر روی عیب یابی و تعمیر بخش های مختلف انواع مختلف خودرو به فعالیت می پردازند، در محیط تعمیرگاهی نشان برتر، موتور خودروهایی همچون پراید، پژو 206، پژو GLX، سمند LX، سمند EF7، L90 و TU5 در اختیار هنرجویان قرار داده می شود. در چنین شرایطی هنرجویان با نظارت اساتید به عیب یابی و تعمیر عیوب مختلف می پردازند. نکته تاسف برانگیز اینجاست که بسیاری از آموزشگاه ها صرفا به آموزش های تئوری ساده می پردازند و در آخر هنرجویان را با سوالات و ابهامات بسیار زیادی رها می کنند.

اهمیت بالای استفاده از مراکز آموزشی با کیفیت جهت آموزش مکانیک خودرو

در حال حاضر به دلیل محبوبیت بیش از اندازه شغل مکانیک خودرو در کشور، مراکز بسیار زیادی در حوزه آموزش مکانیکی فعالیت دارند. اما هنرجویان بایستی از مراکز آموزشی معتبر برای یادگیری این مهارت استفاده نمایند. انتخاب یک آموزشگاه نامعتبر و بی کیفیت علاوه بر ضرر مالی و هدر دادن زمان با ارزش هنرجو، می تواند ضربات مهلکی را بر پیکره هنرجو وارد کند. اگر در اولین قدم یک فرد با فضای نامناسب آموزشی مواجه شود، این امکان وجود دارد که برای همیشه قید ورود به دنیای مکانیکی خودرو را بزند. در نتیجه یک فضای آموزشی با کیفیت می تواند در ساختن آینده شغلی افراد تاثیر گذاری مثبتی داشته باشد. در آموزشگاه های مکانیک خودرو بایستی تمامی تجهیزات روز دنیا موجود باشند، به طوری که هنرجویان هیچ گونه کمبود و کاستی را احساس نکنند. بخش های مختلف خودرو باید در مکان های جداگانه ای از کارگاه آموزشی تجهیز شوند، تا اساتید بتوانند بر روی قطعات مورد نظر توضیحات آموزشی خود را ارائه دهند.

اهمیت بالای استفاده از فضای آموزشی مناسب جهت یادگیری مهارت مکانیک خودرو (استفاده از فضایی مناسب جهت آموزش مکانیک خودرو با کیفیت بالا)

لزوم آموزش مکانیک خودرو با تعداد نفرات کم

تعداد افراد موجود در یک کلاس آموزش مکانیک خودرو باید به اندازه ای باشد که کیفیت آموزش با افت همراه نشود. در واقع اگر تعداد هنرجو در یک دوره آموزشی همچون مکانیک خودرو زیاد باشد، مدت زمان کمتری برای آموزش اختصاصی هر هنرجو در نظر گرفته می شود. همین مورد باعث می شود که راندمان یادگیری به طور محسوسی کاهش یابد. متاسفانه آموزشگاه های بسیار زیادی برای کسب درآمد بیشتر اقدام به برگزاری دوره های آموزشی با تعداد نفرات زیاد می کنند، که به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

لزوم آموزش تعمیرات مکانیکی خودرو با تعداد نفرات کم (بازدهی بالاتر دوره آموزش مکانیک خودرو با تعداد نفرات کم)

اهمیت بالای مدرک مکانیک خودرو در رزومه افراد علاقمند به مهاجرت

گواهینامه های سازمان فنی و حرفه ای در بسیاری از کشورهای دنیا دارای اعتبار بالایی هستند. در واقع گواهینامه های فنی و حرفه ای در سراسر دنیا از یک استاندارد ثابت استفاده می کنند و به همین دلیل به عنوان یک مدرک بین المللی معتبر شناخته می شوند. افرادی که قصد مهاجرت از کشور را دارند می توانند به وسیله این مدرک در کشورهای دیگر به اشتغال بپردازند. در نتیجه این مدرک معتبر برای قوی تر کردن رزومه افرادی مناسب است که سودای مهاجرت در سر دارند.

اعتبار بالای گواهینامه فنی و حرفه ای مکانیک خودرو در رزومه افراد علاقمند به مهاجرت (اعتبار بالای مدرک فنی و حرفه ای مکانیک خودرو در رزومه افراد علاقمند به مهاجرت)

نشان برتر بهترین آموزشگاه مکانیکی خودرو 

نشان برتر ادعا دارد که بهترین آموزشگاه مکانیکی در سطح شهر تهران می باشد. علاوه بر فضای آموزشی تئوری و عملی دلنشین و استفاده از اساتید حرفه ای و مجرب، این آموزشگاه از لحاظ دسترسی نیز در مکانی بسیار عالی قرار گرفته است. با توجه به گستردگی جغرافیایی شهر تهران اگر یک آموزشگاه از لحاظ دسترسی در نقطه ای دوردست قرار داشته باشد، عملا برای هنرجو صرفه اقتصادی و زمانی جهت ثبت نام وجود نخواهد داشت. نشان برتر با توجه به قرارگیری در مرکز شهر تهران از لحاظ دسترسی به تمامی نقاط پایتخت نزدیک می باشد.

نشان برتر بهترین آموزشگاه شهر تهران در زمینه مکانیک خودرو (آموزشگاه نشان برتر بهترین مرکز آموزش مکانیک خودرو در شهر تهران)

کاهش هزینه تمام شده دوره آموزشی مکانیک خودرو در آموزشگاه نشان برتر

این آموزشگاه با توجه به قرارگیری در مرکز شهر تهران به ایستگاه های BRT و مترو نیز نزدیک است. به همین دلیل هنرجویان می توانند با سرعتی بالا و هزینه ای اندک در کلاس های درسی آموزشگاه حاضر شوند. در نتیجه هزینه ایاب و ذهاب برای هنرجویان به طور محسوسی کاهش می یابد. آموزشگاه نشان برتر سعی دارد تا با آموزش های مدرن و با کیفیت مکانیک خودرو، هنرجویان را با علم و مهارت کافی به بازار کار معرفی نماید. در واقع مباحث مالی برای آموزشگاه نشان برتر در اولویت پایینتری قرار دارد، به طوری که این آموزشگاه در پرداخت هزینه ثبت نام با هنرجویان نهایت همکاری را دارد. البته لازم به ذکر است که تعرفه آموزشی در نشان برتر نسبت به سایر آموزشگاه ها منصفانه تر است. همچنین این آموزشگاه به بهانه های مختلف اقدام به ارائه تخفیفات متنوع آموزشی می نماید.

آموزشگاه نشان برتر دروازه ای برای ورود به بازار کار مکانیک خودرو
با توجه به افزایش روز افزون تولیدات شرکت های خودروسازی، شغل مکانیکی خودرو جذابیت بیشتری پیدا کرده است. در واقع چنین حجم عظیمی از خودروهای متنوع در کلانشهری همچون تهران باعث می شود که آینده شغلی مکانیک خودرو تضمین گردد. با توجه به اینکه تعداد خودروها به صورت سرسام آوری در حال رشد هستند در سال های آینده سرانه مکانیک خودرو روندی افزایشی خواهد داشت و این حرفه به هیچ عنوان اشباع نخواهد شد. البته یک مکانیک بایستی به صورت حرفه ای و استاندارد آموزش دیده باشد تا به درآمد خوبی برسد. بنابراین آموزش پایه ای برای هنرجویان تازه وارد یکی از ارکان اصلی پیشرفت در آینده به حساب می آید.
آموزشگاهی همچون نشان برتر می تواند با آموزش صفر تا صد مکانیک خودرو در آینده شغلی هنرجویان تاثیر مثبتی داشته باشد. یک مکانیک در صورت برخورداری از مهارت و دانش می تواند درآمد بسیار بالایی را کسب نماید. به تبع افزایش شدید قیمت خودروهای داخلی و خارجی، به صورت طبیعی نرخ های تعمیرات خودروها نیز روندی صعودی داشته است. حتی برخی از تعمیرکاران به صورت تخصصی فقط بر روی تعمیر بخش خاصی از خودرو تمرکز می کنند. این بخش از مکانیک ها به دلیل مهارت زیاد خود بر روی بخش مربوطه، اعتبار بالایی را کسب می کنند. به این ترتیب روزانه خودروهای بسیار زیادی برای تعمیر به سمت تعمیرگاه مربوطه روانه می شوند.

ورود به دنیای کسب و کار به وسیله طی نمودن دوره مکانیک خودرو در آموزشگاه نشان برتر (ورود به دنیای کسب و کار پس از طی نمودن دوره آموزش مکانیک خودرو در آموزشگاه نشان برتر)

نشان برتر اولین آموزشگاه در زمینه آموزش مباحث مکانیک خودرو به بانوان

یکی از افتخارات مرکز آموزشی نشان برتر این است که عنوان اولین آموزشگاه مکانیک خودرو بانوان در سراسر کشور را به خود اختصاص داده است. امروزه بانوان در حوزه های مختلف هم سطح با آقایان به فعالیت می پردازند و در بسیاری از موارد نیز از آقایان پیشی گرفته اند. تا چند سال پیش هیچ کسی گمان نمی کرد که یک بانو بتواند به فعالیت مکانیکی خودرو بپردازد. اما آموزشگاه نشان برتر با شکستن این تابو به آموزش بانوان در زمینه مکانیک خودرو پرداخت. بسیاری از بانوانی که در این دوره های آموزشی شرکت می کنند، افرادی هستند که تمایل دارند در صورت خرابی خودروی شخصی خود بتوانند به راحتی مشکل به وجود آمده را برطرف نمایند. البته بانوانی نیز وجود دارند که در زمینه مکانیک خودرو اشتغال دارند و از این طریق به امرار معاش می پردازند.
آموزشگاه نشان برتر تمامی فرایند آموزشی تعمیرات مکانیک خودرو در بخش بانوان را طبق همان استاندارد سازمان فنی و حرفه ای آموزش می دهد. در پایان دوره نیز بانوان جهت شرکت در آزمون های تئوری و عملی به سازمان معرفی می شود. بانوان نیز در صورت کسب نمره قبولی در آزمون می توانند از مزایای استثنایی این مدرک استفاده کنند. به این ترتیب این افراد می توانند در یکی از پیچیده ترین و دشوارترین مشاغل به اشتغال بپردازند. همچنین مفتخریم که تا امروز تعداد زیادی از بانوان علاقه مند به حوزه مکانیکی را آموزش داده و جذب بازارکار نموده ایم.

نشان برتر اولین آموزشگاه در زمینه آموزش بانوان در زمینه مکانیک خودرو (آموزش مکانیک خودرو به بانوان در آموزشگاه نشان برتر)

آموزش مکانیک خودرو فقط مختص آقایان نیست

(علاقه مندان به این رشته میتوانند شرکت کنند)

📞 مشاوره مکانیک خودرو  02166977100

 

سرفصل ها و توانایی های پس از دوره آموزشی دوره مکانیک خودرو درجه 2:

آموزش کار با ابزار های تخصصی و تجهیزات عمومی و اختصاصی خودرو و کار با ابزار ها و تجهیزات اندازه گیری

پیاده و سوار کردن موتور انواع خودرو و قطعات وابسته به آن ، عیب یابی و رفع عیب ، سیلندر و سر سیلندر ، پیستون ها ، سوپاپ ها ، روش صحیح فیلرگیری و شیم گیری ، آبندی سوپاپ ها

آموزش سیستم خنک کاری رادیاتور ، واترپمپ ، ترموستات

آموزش سیستم روغنکاری ، ایل پمپ و مدار روغن کاری و شناخت انواع روغن موتور خودرو

آموزش سیستم جرقه خودرو ، باطری های اسیدی و اتمی و طرز کار آن ، شمع وایر ها ، کوئل و انواع آن

آموزش انتقال قدرت گیربکس ، بازو بست و عیب یابی گیربکس

آموزش و دیفرانسیل خودرو ، بازو بست و عیب یابی دیفرانسیل

آموزش و شناخت سیستم انژکتور و تست سنسور ها و کار با دستگاه دیاگ

سیستم تعلیق ، آشنایی با انواع ترمز ها ، کاسه ای ، دیسکی ، فرمان و چرخ ها

سوالات متداول

یکی از بزرگترین مزیت های دوره مکانیکی در آموزشگاه نشان برتر وجود کارگاه تعمیرگاهی است و 70 درصد کلاس عملی برگزار میگردد.

آموزشگاه نشان برتر برای هنرجویان شهرستان ، برای رفاه راحت تر خوابگاه اختصاصی در نظر گرفته است و در صورت نیاز هنرجو معرفی میگردد.

اگر شما در روز 6 مشتری داشته باشید و به طور میانگین از هر نفر 6.000 تومن حق الزحمه دریافت کنید . درآمد ناخالص مغازه در روز 360.000 تومن و در ماه 26 روز کاری نه میلیون و سیصدو شصت هزار تومن خواهد شد.

بله بعد از اتمام آموزش هنرجویان با دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای میتوانند به صورت مستقل برای خود کار کنند و هم میتوانند در تعمیرگاه ها و شرکت های خودرو سازی مشغول به کار شوند.

ارائه مدارک رسمی و بین المللی جهت ارائه جواز کسب و مهاجرت

کلاس های 100% عملی و کاربردی ویژه هنرجویان جویای کار و پشتیبانی بعد از دوره

اساتید برتر آموزشگاه
سرفصل های دوره

ابزار های تخصصی اتومکانیک ،آچار ترکمتر ؛ آچارسوپاپ جمع کن ، خار باز کن ، خار جمع کن ، گیج فشار بنزین انژکتور ، سیستم های اندازه گیری ، ابزار اندازه گیری مانند: کولیس ، میکرومتر جهت اندازه گیری دقیق،حدیده ، قلاویز، ساعت اندیکاتور جهت اندازه گیری خلاصی بین قطعات، آچار فیلر ، تبدیلات آچارها و فیلرهای متریک به اینچی و برعکس ، تشریح کار کردن موتور های چهار زمانه و دو زمانه ، سرویس اولیه درخودروها ،بازدید آب و روغن موتور، بازدید روغن گیربکس ، بازدید آب و اسید باتری ،معرفی قطعات جانبی موتور ها

ترتیب بازکردن موتورها ،شناسایی قطعات ، نام آنها ، کار قطعات داخلی موتور به طور علمی و عملی، تایم کردن موتور کار با ابزار سوپاپ جمع کن ، آبندی سوپاپ های دود و هوا ، شناسایی انواع رینگ دور پیستون کار آنها ،عیوب آن و رفع عیب، کارپیستون ، عیوب آن ، کار با رینگ بازکن و رینگ جمع کن ، شناسایی علائم حک شده روی پیستون ها ، رینگ در خودرو ، نحوه جمع کردن موتور خودرو ، فیلر گیری سوپاپ ها ،تنظیمات موتورها ، کار عملی روی موتور پراید

تشریح و شناسایی قطعات سرسیلندر، کانال های آب و روغن ، سیت و گیت ، نشانه های سوختن سوپاپ ، سوختن واشرسرسیلندر، خرابی رینگ و پیستون ، عیب یابی و رفع عیب ، خرابی یاتاقان ها ، دلایل روغن سوزی و کم کردن روغن موتور ، ترتیب احتراق در موتور ، وایر چینی در موتور ها، آفست بودن موتور ها، دیاگرام کارکرد سوپاپ های دود و هوا ، دلایل روشن شدن چراغ روغن در موتورها ،تشخیص تاب سرسیلندر بازشده

تمرین باز کردن موتور توسط کارآموزان روی موتور روآ ، شناسایی قطعات ، عیوب قطعات ، آبندی سوپاپ ها و یاتاقان ها ، اندازه گیری خلاصی جانبی وطولی میلنگ و میل سوپاپ با ساعت اندیکاتور ، شناسایی کانال های آب و روغن ، تایم کردن موتور ، یادآوری نکات ایمنی و علمی و کاربردی ضمن کار روی موتورها ، شرایط حمل و نقل موتور ، جمع کردن آن ، شرایط جا زدن موتور روی خودرو

تشریح سیستم روغنکاری ،قطعات آن ، دلایل روغن کاری قطعات موتور ، مشخصات روغن ها ، مسیر گردشی در موتورها ، عوامل گرفتگی کانال های گردش روغن ، کار ایل پمپ ، عیب یابی آن ، محل آن ، کارفیلتر روغن ، محل آن ، تشریح مدارات داخل فیلتر روغن ، چراغ روغن و فشنگی فشارروغن ، کار آن محل وتشخیص عیوب آنها ، تشریح سیستم خنک کننده ، انواع آن کار آن ،عیوب سیستم ، واترپمپ ، کار و محل آن ، تشخیص خرابی آن ، ترموستات کار آن و محل آنو تشخیص خرابی آن، رادیاتور و درب رادیاتور تشخیص خرابی و گرفتگی رادیاتور

کار عملی روی موتور 405  ، موتور پژو توسط کارآموزان ، تایم گیری و تعویض تسمه تایم ، فیلر گیری یا شیم گیری موتور پژو ، تفاوت سیستم روغن کاری و خنک کننده بین موتور پراید و پژو تفاوت سیستم فرماندهی سوپاپ ها در بین  این دو موتور سیستم سوخت رسانی بنزین ، باک و پمپ بنزین و صافی بنزین و کارکرد سیستم

تشریح سیستم سوخت رسانی  کاربراتوری همراه با کار عملی باز و بست کاربراتور ، کارآن : قطعات و عیوب آن ، باک ، فیلتر بنزین ، لوله های سوخت رسانی ، پمپ بنزین محل آنها ، کار و تشخیص خرابی آنها ، کاربراتور ، فیلتر هوا ، مانیفولد هوا ، سوپاپ هوا ،محل آنها ، کار و تشخیص خرابی و عیوب آنها ، انواع کاربراتور ها ، اصول کاردر مدارات داخلی کاربراتور ها ، کار عملی روی کاربراتور توسط کارآموزان

 سیستم جرقه ، مقدمات برق ، کارسیستم ، قطعات ، عیوب آنها ، باتری ، سوئیچ ، کوئل ، دلکو ، وایر، شمع، محل آنها ، کار و تشخیص عیب قطعات آن ، تست باتری ، تست سوئیچ ، تست کوئل توسط تست لامپ و مولتی متر ، تنظیم پلاتین و دلکو ، کار با دستگاه چراغ تایمینگ  و تنظیم سیستم جرقه با چراغ تایمینگ روی موتور روشن 

تشریح سیستم سوخت رسانی انژکتوری ، کار و قطعات آن ، عیوب سیستم ، اجزاء سیستم سنسور ها ، عملگرها ،کامپیوتر ECU ،تست قطعات سیستم انژکتوری با مولتی متر ودستگاه دیاگ روی موتور روشن و موتور خاموش ، نام قطعات ، محل آنها ، تشخیص عیب قطعات سیستم انژکتوری ، کار عملی روشن،موتور روشن با دستگاه  دیاگ  توسط کارآموزان

تشریح سیستم انتقال قدرت ، کلاچ ، گیربکس ، دیفرانسیل  ،کار و محل  و عیوب سیستم و قطعات آن ، کلاچ کار آن وعیوب آن ، خرابی بلبرینگ دیسک و صفحه کلاچ ، گیربکس ، اجزاء و قطعات داخل جعبه دنده ، شناسایی دنده ها بازکردن و بستن گیربکس روآ  و رفع عیب توسط کارآموزان ، تشریح گاردان و دیفرانسیل درخودرو های محرک عقب و محرک جلو ، کار آن ، وظایف و تشخیص عیوب آن، بازکردن و بستن دیفرانسیل توسط کارآموزان

تمرین کار عملی روی گیربکس و دیفرانسیل پراید و تشخیص قطعات و عیب یابی توسط کارآموزان ، تشریح دیفرانسیل روآ ، گاردان ، چهارشاخ گاردان ، کشویی گاردان ، قطعه شناسی و تنظیمات آن با ساعت اندیکاتور

تشریح سیستم ترمز ، انواع و کارآن ، تشخیص عیب سیستم، بازکردن و بستن ترمزهای دیسکی و کفشکی و انواع بوستر ترمز ، شناسایی اجزاء و قطعات آن ، ه

تشریح سیستم تعلیق و فرمان ، کار آن ، قطعات وعیوب سیستم ، انواع جعبه فرمان و کارآیی آنها ، قطعات سیستم جلوبندی مانند  فنر ها، کمک فنر ها ، سیبک ها ، بوش طبق و طبق ها، رفع عیب قطعات جلوبندی ، تست کمک فنرروی خودرو ، فرمان های مکانیکی نیمه هیدرولیکی ، عوامل کشیدگی و زدن فرمان در سرعت های مختلف ، عوامل لاستیک سایی ، زوایای چرخ ها ،انواع اکسل ساده و مستقل

واگیری ترمز های هیدرولیکی ، تنظیم و رگلاژ ، ترمز و کاسه چرخ ، کشیدگی فرمان در زمان ترمز زدن ، صوت کشیدن ترمز ها  در زمان ترمز ، تعویض لنت ترمز جلو و عقب

باز و بست موتور l90 ،تشریح قطعات  ، قطعه شناسی ، محل آن ها ، عیب یابی و تفاوت این موتور باموتورهای پراید و 405 تایم گیری موتور l90 و فیلرگیری

باز و بست موتور EF7 ،تشریح قطعات ، قطعه شناسی ، محل آن ها ، عیب یابی و تفاوت این موتور باموتورهای پراید و 405 تایم گیری موتور EF7 و فیلرگیری

نظرات شرکت کنندگان
خصوصیات دوره

طول مدت آموزش مکانیکی خودرو :

آموزش مکانیک خودرو دوره فشرده ویژه شهرستانی ها 

دو هفته هر روز شنبه تا پنجشنبه ساعت 9:30 الی 14

آموزش مکانیک خودرو دوره عادی  ویژه شاغلین 3 روز در هفته

(شنبه ، یکشنبه ، دوشنبه )ساعت 17 الی 20:30

مزایای اخذ گواهینامه فنی و حرفه ای مکانیک خودرو یا تعمیرات خودرو:

🔻اخذ گواهینامه مکانیک خودرو برای دریافت “جواز کسب” و افتتاح مغازه مکانیکی

🔻 اخذ گواهینامه مکانیک خودرو برای دریافت “وام اشتغال” به عنوان یک متخصص مکانیک خودرو

🔻ترجمه مدرک برای “مهاجرت” به عنوان کارگر ماهر با اخذ گواهینامه مکانیک خودرو

🔻 استفاده گواهینامه مکانیک خودرو برای اخذ دیپلم رسمی آموزش و پرورش 

🔻امکان اخذ وام خود اشتغالی ، طرح های زود بازده

🔻دریافت گواهینامه فنی و حرفه ای با استاندارد بین المللی

🔻قابل ارائه به دبیرستان‌های کارودانش واحدهای تخصصی و دریافت دیپلم آموزش و پرورش

🔻کارآموزانی که گواهینامه اتومکانیک را جهت دیپلم آموزش و پرورش میگذرانند بعد از اخذ دیپلم تعمیر موتور برق خودرو جهت ورود به دانشگاه نیاز به گذراندن دوره پیش دانشگاهی ندارند.

🔻کارآموز جهت اخذ دیپلم آموزش پرورش باید گواهینامه تون آپ و برق خودرو را بگذراند

 

 

برای ثبت نام و اطلاع از شرایط هر دوره با ما در ارتباط باشید.

 تهران، پایین تراز چهار راه ولیعصر، به سمت جمهوری، خیابان  هاشمی فر، پلاک39

🔴مشاوره و ثبت نام : 02166977100

🔴 واتس اپ ،تلگرام ،ایتا : 09106644934

 

نمونه گواهینامه دوره
فرم پیش ثبت نام
امتیازدهی
‫0/5 ‫(0 نظر)

6,000,000 تومان

2 دیدگاه برای آموزش مکانیک خودرو

  1. سهیل

    سلام ممنون از آموزش هاتون . من دو تا دوره مکانیک خودرو و برق خودرو تو آموزشگاهتون گذراندم . تشکر میکنم از استاد طاهرخانی

  2. رضا راد

    سلام از استان بوشهر اومدم آموزش دیدم با آقای محمدی
    دمتون گرم
    همه چی عالی بود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *