دپارتمان صنایع خودرو

آموزشگاه فنی و حرفه ای نشان برتر
آموزشگاه نشان برتر  دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای و وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران، برگزار کننده دوره های متعدد علمی و عملی در حوزه خودرو، مفتخر است که اعلام کند تاکنون میزبان بیش از 15000 هنرجو در آکادمی خود بوده و شرایط شروع کسب و کار جدیدی را با آموزش های تخصصی خود برای هنرجویان این مرکز فراهم کرده است.
تا رسیدن به موفقیت همراه شما هستیم (آموزشگاه فنی و حرفه ای خودرو)

دپارتمان صنایع خودرو

با بخش های دپارتمان آموزشی صنایع خودرو  نشان برتر آشنا شوید

آموزش صفر تا صد مکانیک خودرو

خودرو از سیستم های گوناگونی تشکیل شده است. سیستم برق خودرو، سیستم سوخت رسانی، سیستم تعلیق، سیستم فرمان برخی از این سیستم ها هستند. علاوه بر این در هر یک از این سیستم ها بخش ها و قطعات گوناگونی قرار گرفته اند . بروز مشکل در هر یک از این سیستم ها و قطعات مشکلات بسیاری را در خودرو ایجاد می کند. بنابراین شما به عنوان مکانیک کار خودرو بایستی تا حدودی با این سیستم ها آشنایی داشته باشید. اما مهارت در باز و بسته کردن موتور و قطعات آن از مهم ترین وظایفی است که هنگام ورود به این شغل بایستی به آن تسلط داشته باشید. در دوره آموزش مکانیکی خودرو آموزشگاه فنی برق صفر تا صد مکانیک خودروهای داخلی و خارجی همانطور که در سرفصل ها به آن اشاره شده است به شما آموزش داده می شود. در دوره آموزش مکانیک درجه 2 شما می توانید تعمیر موتور انواع خودروهای داخلی از قبیل پراید، پژو، سمند، دنا، رانا، ال 90 و دیگر خودروهای داخلی را باز و بسته کنید. در دوره مکانیکی خودرو خارجی نیز نحوه تعمیرات خودروهای خارجی را یاد می گیرید.

آموزش مکانیک خودرو در تهران

آموزشگاه فنی برق یکی از بهترین مرکز آموزش مکانیکی خودرو در تهران است . این آموزشگاه در کلاس هایی مجهز دوره های آموزشی را برگزار کرده و همین موضوع باعث شده تا همه ساله کارآزموزان بسیاری نه تنها از تهران بلکه از سراسر ایران در دوره های این مجتمع فنی ثبت نام کنند. آموزشگاه مکانیک خودروفنی برق از نظر دسترسی در بهترین نقطه تهران یعنی میدان انفلاب واقع شده است که به راحتی می توانید با مترو، بی آر تی و تاکسی از هر کجای تهران تردد داشته باشید.

بهترین آموزشگاه مکانیک خودرو

بازار کار عالی و همیشگی مکانیکی خودرو در کشور با توجه به رشد تعداد خودرو باعث شده تا آموزشگاه های بسیاری دوره های آموزش مکانیک خودرو فنی حرفه ای را برگزار نمایند. اما بهترین آموزشگاه مکانیک خودرو آموزشگاه های است که چند ویژگی را دارا باشد. یک آموزشگاه تخصصی مکانیک خودرو بایستی: مجهز به انواع تجهیزات باشد، از اساتید حرفه ای برخوردار باشد، سرفصل های دوره کامل و جامع باشد، به صورت عملی مباحث مکانیکی را آموزش دهد، از اعتبار بالایی برخوردار باشد، پس از پایان دوره مدرکی معتبر ارائه دهد.

اگر به دنبال یک آموزشگاه مطمئن، تخصصی و حرفه ای برای یادگیری مکانیک خودرو هستید مجتمع فنی برق از بهترین انتخاب ها برای آموزش مکانیک خودرو برای شماست. این آموزشگاه به صورت عملی، تخصصی و جامع کلیه موضوعات مربوط به مکانیکی در خودروهای داخلی و خارجی را به شما آموزش می دهد. ضمن اینکه با شرکت در دوره آموزش مکانیکی خودرو این آموزشگاه از پشتیبانی پس از دوره بهره مند بوده و می تونید به صورت رایگان در دیگر دوره های مکانیک در صورت عدم یادگیری مباحث شرکت کنید.

بازار کار مکانیک خودرو در ایران و خارج از کشور

اگر نگاهی به محیط اطراف خود داشته باشید، خوب می دانید که تعداد خودرو در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است و خوردو برای خانواده های امروزی به یک نیاز ضروری تبدیل شده است. با توجه به کیفیت پایین تولید در خودروهای امروزی همچنین افزایش تعداد دفعات استفاده از آن، مشکلات و خرابی های بسیاری برای این وسیله ممکن است رخ دهد که نیاز به تعمیر دارد.

پیچیدگی های خودرو کار تعمیرات آن را امری تخصصی کرده و آموزش مکانیک خودرو از صفر تا صد را به یکی از پیش نیازهای اساسی برای ورود به این بازار کار کرده است و به همین علت هنگام بروز مشکل در این وسیله افراد خود نمی توانند مشکل را رفع کنند و بایستی حتما از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرند. همه این موارد به خوبی نشان از بازار کار عالی این رشته فنی می دهد که با توجه به افزایش تفاضا برای خرید خودرو می توان آینده شغلی عالی را برای این حرفه متصور شد. بنابراین نگران آینده شغلی این شغل نباشید و مطمئن باشید که اگر آشنایی کافی با مهارت های آن داشته باشید می توانید از بازارکار و درآمد خوبی برخوردار باشید.

نتایج بررسی ها نشان می دهد که وضعیت بازارکار مکانیک خودرو در کشورهای دیگر در سالهای اخیر رشد بالایی داشته است و این موضوع به خوبی نشان از بازار کار خوب این رشته برای آن دسته از افرادی که علاقه مند مهاجرت به خارج از ایران هستند می دهد. بنابرین اگر به دنبال یک شغل با بازار کار عالی هستید هر چه سریعتر برای آموزش مکانیک خودرو فنی حرفه ای اقدام کنید.

فرصت های شغلی مکانیک خودرو

بازار کار عالی شغل مکانیک خودرو فرصت های شغلی بسیاری را برای تعمیرکاران خودرو فراهم کرده است. پس از آموزش مکانیک خودرو فنی حرفه ای شما می توانید در کارخانه های تولید کننده خودرو مانند ایران خودرو و سایپا استخدام شوید. در شرکت های تولید کننده قطعات و لوازم یدکی خودرو مشغول کار شوید. به فعالیت در تعمیرگاه ها و نمایندگی های مجاز خودرو درآیید. در گاراژهای ارائه دهنده خدمات تعمیرات خودرو فعالیت کنید. همچنین اگر علاقه مند فعالیت به صورت شخصی هستید می توانید اقدام به راه اندازی یک مغازه مکانیکی خودرو بپردازید.

به طور کلی یک مکانیک کار خودرو پس از آموزش مکانیکی خودرو می تواند:

  • در شرکت ها و کارخانه های خودرو سازی مشغول فعالیت شود.
  • در نمایندگی های خدمات پس از فروش استخدام شود.
  • در مراکز امداد خودرو مشغول شود.
  • در مراکز معاینه فنی مشغول کار شود.
  • پس از اخذ جواز کسب با تاسیس مغازه مکانیکی به صورت فردی به کار تعمیرات خودرو بپردازد.
  • به عنوان مکانیک سیار به کار مشغول شود.
  • در سایت های مانند آچار باز ثبت نام کرده و مشغول کار شود.

میزان درآمد مکانیک خودرو

مکانیک خودرو یکی از مشاغل فنی است که از درآمد خوبی برخوردار است. اگر در این رشته از مهارت و تجربه بالایی برخوردار باشید و آموزش مکانیک خودرو را به طور کامل و تخصصی دیده باشید، با مشتریان ارتباط خوبی داشته باشید، کاری با کیفیت به آنها ارائه دهید، قیمت گذاری منصفانه ای داشته باشید، در کار سرعت خوبی داشته باشید بدون شک می توانید به درآمد بالایی در ماه دست یابید.

مهارت های مورد نیاز مکانیک خودرو

مکانیکی خودرو مستلزم آشنایی با مهارت های گوناگونی است. شما به عنوان تعمیرکار خودرو بایستی مهارت های گوناگونی داشته باشید به طور مثال بایستی با سیستم ها و اجزای گوناگون خودرو مانند سیستم تعلیق، سوخت، ترمز، انتقال قدرت، چرخ، فرمان و غیره آشنایی داشته باشید و به خوبی بتوانید مشکلات ایجاد شده در هر یک را عیب یابی و تعمیر نمایید. با شرکت در یک دوره آموزش مکانیک خودرو فنی حرفه ای در یک آموزشگاه معتبر در مدت زمانی کوتاه به این مهارت ها دست پیدا خواهید کرد.

توانایی ارتباط موثر با مشتری از دیگر موضوعاتی است که باید در آن مهارت داشته باشید. توجه داشته باشید که وقتی خودرویی خراب می شود شما به خوبی باید بتوانید با مشتری ارتباط بگیرید و مشکل ایجاد شده را شرح دهید تا او برای تعمیر یا تعویض قطعات اطمینان حاصل کند.

سرعت و دقت در کار مهارت دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید. خودرو امروزه برای افراد یک وسیله ضروری است بنابراین افراد علاقه مند هستند که هر چه سریعتر مشکل آن رفع شود. بنابراین در کار سرعت داشته باشید و به هیچ عنوان بدقولی نکنید. این کار اطمینان مشتری را نسبت به شما کم می کند.

به روز بودن دانش و اطلاعات از دیگر موضوعات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. توجه داشته باشید که خودروهای امروزی از تکنولوژی پیشرفته تری برخوردار هستند و شما به عنوان یک تعمیرکار باید بتوانید انواع خودروهای داخلی را تعمیر کنید. اگر به دنبال حرفه ای شدن در این رشته هستید توصیه می کنیم در کنار خودروهای داخلی به یادگیری مهارت های تعمیر خودروهای خارجی نیز بپردازید. آموزش برق خودرو، آموزش تعمیرات ایسیو، آموزش تعمیرات گیربکس، آموزش تنظیم موتور برخی از دیگر مهارت هایی است که به شما برای موفقیت هر چه بیشتر در این شغل کمک می کند.

در کنار مهارت هایی که در بالا اشاره شد، توانایی جسمانی مناسب و مهارت در باز و بسته کردن قطعات سنگین از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در دوره های آموزش مکانیک خودرو آموزشگاه فنی برق صفر تا صد مباحث مربوط به مکانیکی و نحوه ورود به بازارکار به شما اموزش داده می شود.